השומר, הגדר החכמה ומערכות אבטחת המידע

חברת מגל מציעה פתרון אבטחתי שמרחיב את מושג האבטחה הפיזית גם לעולם הסייבר ומאחד בין שני התחומים

חברת מגל סקיוריטי מציעה פתרון אבטחתי שמרחיב את מושג האבטחה הפיזית גם לעולם הסייבר ומאחד בין שני התחומים. המערכת של מגל באה לשלב בין השומר, הגדר החכמה ומערכות בקרת הכניסה לבין מערכות אבטחת המידע לכדי מערך אבטחה כולל.

"ב-10 שנים האחרונות כל דבר במסגרת הארגון, ולא משנה כמעט איזה, מכיל בתוכו זיכרון, מעבדים דיגיטליים, כתובות ומידע, הכל מחובר ביחד", אומר חגי כץ מחברת מגל. "גם מערכות בודדות (STANDALONE)ׂחשופות בסופו של דבר למתקפות. מרבית מערכות הגנת הסייבר כיום מנטרות אחר ווירוסים או תולעים ופועלות לחסום פרצות רגישות במערכת, הפלטפורמה שלנו עוסקת בניטור של הפעילות הכוללת במתקן ונשלטת על ידי מערכת שו"ב אחת.

"אם למשל נוצרה תקשורת בין שני צמתים לא הגיוניים שמעולם לא הייתה ביניהם תקשורת, אז המערכת תתריע על כך. למשל שמכולה א' פתאום תתקשר עם מכולה ב' כשבדרך כלל התקשורת היא רק למרכז העצבים הראשי, או שהמזגן יתקשר פתאום עם מערכת המים. זיהוי אנומליות שיכולות להעיד על פרצות אבטחה פיזיות או מעולם הסייבר".

לדברי כץ, המערכת שפיתחה החברה מגינה על המערכות הייעודיות כגון מערכות התשתית והתפוקה בנוסף להגנה על מערכות המידע. "תהליך הטיפול בין אם זה כשל אבטחתי פיזי ובין אם זה אירוע סייבר הוא לא שונה. אנחנו מסתכלים על כל מה שקורה באתר וברגע שהתגלתה פרצה אז פועלים לפי רשימת תיוג של כל הפעולות שנדרש לעשות בזמן אמת, כגון סגירת פורטים, אבחון נקודות הכשל, העברת הודעות לגורמים הרלוונטיים ועוד".

You might be interested also

The G-7 leaders meeting in Cornwall on Sunday. Photo: REUTERS/Phil Noble/Pool

G7 leaders unite against Russian ransomware attacks 

In the joint statement issued at the end of the summit, the leaders of the seven wealthiest countries in the world demanded Russia to identify and disrupt ransomware criminal networks operating from within its borders, and hold those networks accountable for their actions