איראן מציגה את הלווין Nahid-1 באו"ם

איראן שמה דגש בחודש האחרון על יחסי ציבור לתעשיית החלל של המדינה, ככל הנראה כדי להכין את השטח לביצוע ניסויים 'חוקיים' בטילים. ככל שהלחץ הבינלאומי מתהדק סביב איסור ניסויי טילים, כך איראן צפויה לבחור באופציה 'לבנה' של ניסוי מכלולים בדמות משגר לווינים

אירן מציגה את הלווין Nahid-1 במסגרת הוועדה לשימושים של החלל החיצון לצרכי שלום. כך לפי פרסום של PressTV.

מדובר בהמשך ליחסי הציבור שאיראן עושה לתעשייה החלל שלה החודש. בתחילת החודש דווח על תערוכת חלל שנערכה באיראן לכבודו של רוחאני.  תערוכת הישגי החלל נערכה בטהרן לציון יום התשיעי הלאומי לטכנולוגיית החלל.

במהלך אותה תצוגה הוצג לווין הNahid-1 שהוא לווין תקשורת מסוג Cube satellite בייצור מקומי. לצדו, איראן מתכננת לשגר עוד שני לווינים. Nahid-2 (תקשורת) ו-Soha (צילום).

נזכיר כי תכנית החלל של איראן יכולה לשמש כסות חוקית לביצוע ניסויים בטילים (משגר הלווינים). בצורה כזו איראן יכולה לבדוק מכלולי טילאות שלאחר מכן יוכלו לשמש אותה בטילי קרקע-קרקע צבאיים.

 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

יעלון בכנס (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

"איראן אינה מצליחה להעביר נשק לרצועת עזה. אנו נותנים מענה למנהרות – כל זה מתחיל ומסתיים במודיעין"

שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר משה יעלון אמר בכנס השנתי המרכזי של ישראל דיפנס כי "מדינת ישראל נמצאת בחזית העולמית בנושא עיבוד כמויות עצומות של מידע מודיעיני". איתן בן דוד, המשנה ליועץ לביטחון לאומי אמר כי חל שיפור במצבה האסטרטגי של ישראל