איראן מציגה את הלווין Nahid-1 באו"ם

איראן שמה דגש בחודש האחרון על יחסי ציבור לתעשיית החלל של המדינה, ככל הנראה כדי להכין את השטח לביצוע ניסויים 'חוקיים' בטילים. ככל שהלחץ הבינלאומי מתהדק סביב איסור ניסויי טילים, כך איראן צפויה לבחור באופציה 'לבנה' של ניסוי מכלולים בדמות משגר לווינים

אירן מציגה את הלווין Nahid-1 במסגרת הוועדה לשימושים של החלל החיצון לצרכי שלום. כך לפי פרסום של PressTV.

מדובר בהמשך ליחסי הציבור שאיראן עושה לתעשייה החלל שלה החודש. בתחילת החודש דווח על תערוכת חלל שנערכה באיראן לכבודו של רוחאני.  תערוכת הישגי החלל נערכה בטהרן לציון יום התשיעי הלאומי לטכנולוגיית החלל.

במהלך אותה תצוגה הוצג לווין הNahid-1 שהוא לווין תקשורת מסוג Cube satellite בייצור מקומי. לצדו, איראן מתכננת לשגר עוד שני לווינים. Nahid-2 (תקשורת) ו-Soha (צילום).

נזכיר כי תכנית החלל של איראן יכולה לשמש כסות חוקית לביצוע ניסויים בטילים (משגר הלווינים). בצורה כזו איראן יכולה לבדוק מכלולי טילאות שלאחר מכן יוכלו לשמש אותה בטילי קרקע-קרקע צבאיים.

 

אולי יעניין אותך גם

מתוך הסיור (צילום: מאיר אזולאי)

להסתכל לחמאס בעיניים

לוחמי גדוד "נשר" יושבים כנראה על אחד הגבולות החמים ביותר בישראל – גזרת עזה. בין התמודדות עם איסוף מודיעין על התפרעויות על הגדר, עפיפוני טרור ומנהרות התקפיות – הלוחמים עושים יום וליל כדי להביא מודיעין מדויק ומקצועי. סיור מיוחד בגזרה חמה. הכתבה המלאה מתפרסמת בגיליון החדש של ישראל דיפנס