"מטוס ה'סופה' הישראלי הופל על ידי טילי SA-5 או SA-17"

כלי תקשורת זרים מנסים לזהות ממה נפגע מטוס ה-F16 של חיל האוויר הישראלי

צילום: AP

בהתבסס על סרטון בווידיאו שפורסם על הפלת הכטמ"מ האיראני על ידי מסוק 'אפאצ'י' ישראלי, נראה שמדובר בכטמ"מ איראני מדגם SAEQEH ('סערה'), שהוצג על ידי משמרות המפכה באיראן ב-2016. THE AVAITIONIST כותב כי כטמ"מ זה מבוסס על המל"ט האמריקני החמקן RQ-170 שנתפס על ידי האיראנים ונלמד היטב.

אתר התעופה מנסה לזהות גם את הטיל שהפיל מטוס ה'סופה' הישראלי, וכותב כי  אל מטוס ה-F-16I  שוגרו כנראה טילי  SA-5 ו-SA-17. הפרשנים מסרו כי על פי מקורות ישראליים הטיל שיירט את המטוס הישראלי היה ללא ספק טיל סורי, והישראלים מדגישים את העובדה שהיה זה טיל סורי כדי שיהיה ברור ללא ספק שהצבא הרוסי בסוריה לא היה מעורב.

הטיל הרוסי SA-5 שייך למערכת ההגנה האווירית S-200, שהיא מערכת טילי קרקע-אוויר לטווחים בינוניים וארוכים משנות ה-70 המאוחרות. הוא מסוגל ליירט סוגים שונים של כלי טיס. בכל סוללת S-200 יש ששה טילי SA-5  ומכ"ם לגילוי אווירי לטווח של עד 600 ק"מ. סוריה היא אחת מעשרות מדינות המצוידות בטילים אלו.

הטיל SA-17 GRIZZY הוא טיל קרקע-אוויר נייד המיועד ליירט מטוסים, טילים בליסטיים, וטילי שיוט ומסוקים הטסים בגבהים שבין 10 ל-24 ק"מ בטווח של 50 ק"מ. סוללת טילי  SA-17 מסוגלת ליירט 24  מטרות בעת ובעונה אחת. 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

bigstockphoto

רשות החדשנות תתמוך בפרוייקטי קוד פתוח

צחי שנרך, סגן מנהל רשות החדשנות וראש המערך הטכנולוגי אמר כי המהלך מדגים מחד את היכולת של המערך הטכנולוגי ברשות החדשנות לחוש, להציף ולנתח את השינויים בצרכים של התעשייה הישראלית כתוצאה מהאינטראקציה ההדוקה איתה, ומאידך לעשות שימוש בגמישות שנוצרה עם המעבר לרשות החדשנות לפני כשנה, בכדי להשפיע ולשנות מדיניות וכללים שהיו נהוגים במשך שנים כה ארוכות בלשכת המדען הראשי