דיווח בשווייץ: "סעודיה מעוניינת לרכוש מערכות כיפת ברזל תוצרת ישראל"

על פי עיתון בשוויץ, נבחנת האפשרות של רכישת מוצרים צבאיים ישראלים, ביניהם מערכת "כיפת ברזל"

מלך סעודיה (צילום: AP)

סעודיה מגלה עניין ברכישת מערכות 'כיפת ברזל' מתוצרת ישראל, בעוד שתי המדינות צועדות לקראת נורמליזציה ביחסיהם ביניהן כדי להתייצב מול איראן – כך כותב העיתון השווייצי BASELER ZEITUNG.

העיתון השווייצי מגלה כי "סוחר נשק אירופי בריאד, בשיתוף עם שלטונות סעודיה, בוחנים אפשרות לרכוש מוצרים צבאיים ישראליים, כולל מערכת ההגנה האקטיבית TROPHY ('מעיל רוח') שפותחה ברפאל ובאלתא להגנה על טנקים מטילים ורקטות". סעודיה גם ביקשה מישראל לבדוק אפשרות לרכוש מערכות נ"ט ו'כיפת ברזל' "באמצעות צד שלישי".

DEFENSE WORLD מצטט את העיתון השווייצי, הכותב כי מומחי צבא סעודיים בחנו את המערכות הישראליות נגד טילים באבו דאבי, וסעודיה מעוניינת לרכוש מערכות דוגמת 'כיפת ברזל' להגנה מפני ירי טילים של החות'ים בתימן.

העיתון מצטט בהקשר זה את דברי הרמטכ"ל רב אלוף גדי איזנקוט מנובמבר 2017, אז הביע את נכונותה של ישראל "לחלוק את ניסיונה עם מדינות ערביות נתונות ולהחליף מידע, כל זה מול איראן".

סעודיה נחושה לחזק את מערכות ההגנה האווירית שלה והיא התחייבה בשנה שעברה לרכוש טילי THAAD מארה"ב וטילי S-400 ברוסיה.  

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

דגם של הטיל שיוט החדש, JASSM (צילום ארכיון: AP)

לראשונה: ארה"ב שיגרה במתקפה בסוריה גם טילי שיוט מדגם JASSM-ER

שימוש מבצעי ראשון בטיל השיוט מדגם JASSM-ER, נעשה במהלך התקיפה של ארה"ב, בריטניה וצרפת נגד מטרות בסוריה בסוף השבוע. על פי הערכות טילים אלה שוגרו ככל הנראה משני מפציצי B-1B. הטיל פותח על ידי לוקהיד מרטין