ראש להק מבצעי אוויר החדש: תא"ל ניר ברקן

בטקס חילופים במטה חיל האוויר בקריה, נכנס לתפקידו תא"ל ניר ברקן, שהחליף את תא"ל תומר בר שימונה לתפקיד ראש מטה חיל האוויר בחודשים הקרובים. בטקס אמר מפקד חיה"א, האלוף אמיר אשל: "היכולות של החיל בהתקפה ובהגנה, חסרות תקדים והן הכלים העיקריים של צה"ל לניצחון"

(צילום: דו"צ)

תא"ל ניר ברקן נכנס לתפקידו כראש להק מבצעי אוויר בטקס חילופים במטה חיל האוויר בקרייה בתל אביב. הטקס נערך במעמד מפקד חיל האוויר האלוף אמיר אשל. תא"ל ברקן החליף בתפקידו את תא"ל תומר בר, אשר כיהן בתפקיד זה בשלוש השנים האחרונות, מאז הקמת הלהק במהלך מבצע "צוק איתן". בר צפוי להתמנות בחודשים הקרובים לתפקידו החדש כראש מטה חיל האוויר.

מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, אמר בטקס כי "נשמת אפו של חיל האוויר היא הפעולה המבצעית: בעשייה יום יומית בחמש זירות, במגוון משימות ובהתכוננות למלחמה. לפני כחמש שנים החלטנו להפוך את החיל לקטלני הרבה יותר ולהשתלב עמוקות בלוחמת היבשה והים. אתגרי הביטחון ואחריותו הגוברת של החיל בהתקפה ובהגנה חייבו שינוי מהותי שלא נעשה כמותו בארבעים השנים האחרונות. מאז, התקיים מסע מרשים בן כשלוש שנים של התבססות, התקדמות והישגים מבצעיים רבים. היכולות של החיל בהתקפה ובהגנה, חסרות תקדים והן הכלים העיקריים של צה"ל לניצחון. על כל אלה ניצח תא"ל תומר בר בשילוב נדיר של מקצועיות ואנושיות, מנהיגות שקטה ובוטחת". אשל בירך את ברקן הנכנס לתפקיד החדש והוסיף כי "חוכמתך וניסיונך חיוניים להובלת הלהק לשלב שמעבר להקמה. אני בוטח בך ובאנשיך שתמשיכו לחזק את יכולות החיל ולהפעילו במקצועיות".

תא"ל תומר בר, ראש להק מבצעי אוויר היוצא, אמר בטקס כי "לאחר קרוב לשלוש שנים בתפקיד, אני מבטיח – המטה המבצעי מממש את ייעודו, כשיר ומוכן טוב יותר למשימות החיל ולציפיות האדירות שתולים בנו בשעת אמת ומבחן. נבנתה כאן מכונה רצינית, ליבת עוצמתו של החיל, המוכיחה יום יום, שעה שעה כי אין אויב או אתגר שלא נוכל לו. יכולתי למנות את ההישגים אך בחרתי להתמקד בסופו של דבר במרכיב אחד, הוא סוד הקסם והבסיס לכל, משרתי להק מבצעי אוויר בסדיר ובמילואים, אשר הפכתם את חזון ההקמה למציאות".

תא"ל ניר ברקן, ראש להק מבצעי אוויר הנכנס אמר כי "בשנים האחרונות צפיתי בכם מתפקידיי בשדה ובמטה, ובשבועות האחרונים אף ראיתי זאת באופן הדוק יותר. ראיתי יכולות מרשימות, מערכות איכותיות, תהליכים עמוקים, אך מעל הכול ראיתי את עוצמתנו האמיתית – ראיתי אתכם – אנשים בסדיר ובמילואים, משרתים בחובה ובקבע, אמונים על ההגנה ועל ההתקפה, על התיאום ועל הסנכרון, על היכולות המיוחדות, על התכנון השליטה והמודיעין, על שיתוף הפעולה. אנשים שרוח העשייה מפעמת בהם, אנשים שמבינים היטב את חשיבות וערכיות המשימה שבאחריותנו".

 

 

 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

האלוף ברק (צילום: גלעד קוולרצ'יק)

מפקד זרוע היבשה מציג: השינויים הארגוניים והמבצעיים הגדולים המבוצעים בצה"ל

אל מול דמותו החדשה של האויב, בצה"ל מבצעים שינויים ארגוניים ומבצעיים. את עיקר הדברים הציג מפקד זרוע היבשה, האלוף קובי ברק, בכנס השנתי המרכזי של ישראל דיפנס