"רוסיה מפרה הסכם עם ארה"ב בדבר איסור הצבת טילי שיוט"

רוסיה הציבה בבסיס מבצעי דגם חדיש ומתקדם של טיל שיוט שעצם פיתוחו, ייצורו והצבתו אסורים  על פי הסכם INF שנחתם בשנת 1987 בין בריה"מ דאז לארה"ב. הצעד הרוסי מהווה הפרה גלויה של ההסכם

 

ניו יורק טיימס מדווח כי לצבא הרוסי יש כבר שני גדודים של טיל השיוט 9M729. גדוד אחד נמצא עדיין בבסיס ניסויי הטילים קאפושין יאר שבדרום-מזרח רוסיה, ואילו הגדוד השני כבר עזב את בסיס הניסויים והוצב בבסיס מבצעי אי-שם ברוסיה.

מה שידוע במערב על טיל השיוט החדש הוא שמדובר בטיל לטווח בינוני – בין 300 ל-3,400 ק"מ – טווח הנכלל באיסור בהסכם INF. הטיל מצוייד בכנפיים מתקפלות הנפתחות בעת מעופו, מערכת הנחיה ושליטה אינרציאלית, חיישני  DOPPLER המסוגלים לשנות את זווית התנועה של הטיל, וכן ניווט מוכוון מערכות הניווט הלווייניות GLONASS ו-GPS. בשלב הסופי מפעיל הטיל מכ"ם אקטיבי.

הסכם INF מגדיר טיל שיוט לטווח בינוני שטווחו בין 1,000 ל-5,500 ק"מ, ויש גם התייחסות לטילי שיוט קצרי טווח. ההסכם בין שתי המעצמות בנושא טילי שיוט נחתם ב-1987 בין הנשיא רונלד רייגן לשליט בריה"מ אז מיכאיל גורבצ'ב. 

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה לתנאי האתר
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
Image CAPTCHA

אולי יעניין אותך גם

מאת Meronim - נוצר על ידי מעלה היצירה, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=29595197

המשטרה חוקרת פרשת שוחד של תעשייה ביטחונית בתחום הימי

על פי החשד, תשלומי השוחד יועדו לאפשר ביצועם של עסקאות ביטחוניות בהיקף של עשרות מיליוני דולרים. לפי פרסומים בתקשורת הישראלית, מדובר במספנות ישראל סביב עסקה באפריקה