משאיות חנקתיות: האיום הנסתר שמשגע את מערב אוסטרליה

תאונות קטלניות, פיצוצים וחששות גוברים: דו”ח מיוחד על המשאיות שמובילות אמוניום חנקתי במערב אוסטרליה

האתר האוסטרלי Ngaarda Media פרסם דו"ח מיוחד תחת הכותרת "משאיות חנקתיות".

ברוב ימות השבוע, כ-60 משאיות משנעות אמוניום חנקתי לאתרי מכרות ברחבי מערב אוסטרליה. במהלך 20 החודשים האחרונים בלבד, ארבע מהן היו מעורבות בתאונות דרכים. בתאונה שאירעה באוקטובר 2023 נהרגו שלושה בני אדם, והחלה שריפה כה חזקה שצוותי כיבוי לא יכלו להתקרב אליה במשך יומיים. תאונה נוספת בסוף 2022 ליד מכרה הזהב Gruyere גרמה לפיצוץ שהותיר אחריו מכתש ברוחב 17 מטרים בכביש ורסיסים מפוזרים במרחק של עד 800 מטרים ממרכז הפיצוץ. תאונה שהתרחשה ליד New Norcia ביוני 2023 אילצה פינוי של 100 תושבים, כולל 9 נזירים. התאונה הרביעית התרחשה באוגוסט 2023 ליד עיירת הכורים Newman.

בכל ארבע התאונות, המשטרה סגרה אזור ברדיוס של 2 ק"מ סביב כל אתר. הממשלה טענה כי תנועת המשאיות האלה בטוחה, אך הפיצוץ ב-Goldfields ב-2022 גרם לשינוי תפיסה כללי לגבי תקנות הבטיחות, שעדיין תלוי ועומד. הממשלה הודיעה בדצמבר 2023 כי התקנות החדשות ייכנסו לתוקף עד מרץ או אפריל 2024, אך הליך ההתייעצות על קוד התנהגות (Code of Conduct) וניסוח התקנות עדיין בעיצומם.

קוד ההתנהגות מפרט דרישות מינימום בתחומי ציוד כיבוי אש, הכשרת נהגים וניטור טמפרטורת הצמיגים. במקרה של האחרון, חברות אינן נדרשות להחזיק ציוד אוטומטי לניטור טמפרטורת הצמיגים, מכיוון שניתן לעשות זאת באופן ידני באמצעות מצלמת הדמיה תרמית.

רקס פארקר הוא "בעלים מסורתי" (Traditional Owner), איש Banjima ו-Nyiyaparli, שחי בקהילת Youngalena ליד הפארק הלאומי Karijini, כ-4 שעות נסיעה ו-20 ק"מ מאתר ההתרסקות באוקטובר האחרון. לדבריו, הקהילה רואה כל הזמן את המשלוחים של מה שהם מכנים "משאיות חנקתיות" ("Nitrate Trucks”), כולל אלו שנוסעות למכרה FMG’s Solomon, הממוקם 70 ק"מ בהמשך הדרך. זה המקום שבו FMG כרתה עפרות ברזל בשווי של 50 מיליארד דולר ממדינת Yindjibarndi ללא הסכמת ה"בעלים המסורתיים".

פארקר קרא ליידע את הציבור על המשלוחים הללו ולהקצות להם רכבי ליווי. התקנות הנוכחיות וגם אלה המתגבשות אינן דורשות את הצעדים שפארקר ציין. משלוחי אמוניום חנקתי דורשים רק שלט צהוב קטן בחלק האחורי של הרכב, המציג את המילים 'אמוניום חנקתי' לצד משולש צהוב שבתוכו כתוב 'חומר מחמצן 5.1', והנחייה להתקשר למוקד טלפוני 000 במקרה חירום.

מנהל WorkSafe לבטיחות נפט וסחורות מסוכנות אמר בראיון בדצמבר כי 1.1 מיליון טונות של אמוניום חנקתי הובלו במשאיות ברחבי מדינת דרום אוסטרליה מדי שנה, אך בכנס תעשייה בשנה שעברה הוא הגדיל את ההערכה הזו ליותר מ-1.2 מיליון טון. לדבריו, תנועות המשאיות כיסו מיליוני קילומטרים בכביש. התקנות המוצעות יחייבו את המשאיות לשאת ציוד כיבוי טוב יותר, כך שניתן יהיה לכבות שריפות במהירות, יחד עם ניטור טמפרטורת גלגלים ורכזות. במקרה של הפיצוץ ב-Goldfields בשנת 2022, צמיג עלה באש והנהג לא הצליח לכבות אותו. הוא הציל את חייו בכך שניתק את הנגרר מהמוביל ונסע למרחק בטוח לפני שהאמוניום החנקתי התפוצץ.

במצגת בחודש שעבר בכנס תעשייה אמר מנהל WorkSafe כי התקנות המחמירות יותר יכללו גם הכשרה מעשית בכיבוי אש לנהגים, וכי הממשלה תיצור קשר עם ועדת התחבורה הלאומית כדי לחפש תמיכה לאומית לשינוי.

נראה כי ממשלת דרום אוסטרליה מובילה את הרפורמה לאחר שמבול התאונות הניעה אותה לכך, אך מדינות אחרות עדיין לא נקטו פעולה. תאונה שבה הייתה מעורבת משאית בצפון Queensland מוקדם יותר השנה אילצה את המשטרה לסגור אזור ברדיוס של 5 ק"מ. בשנת 2014, שוטר וארבעה כבאים היו בין המאושפזים לאחר שמשאית שהובילה אמוניום חנקתי התהפכה והתפוצצה ליד Charleville בדרום מערב Queensland. הפיצוץ הרס קטע גשר והותיר אחריו מכתש ענק.

אין דרישה חוקית לחברות הובלה להודיע לממשלה על משלוחי אמוניום חנקתי, אך הן משתמשות בטכנולוגיית לוויין כדי לעקוב אחר תנועות אלו. ל-WorkSafe יש אמנם תוכנית ביקורת המכוונת לכ-35 מפעילים מורשים, ועל מפעיל הרכב מוטלת חובת זהירות לוודא כי הרכב מתוחזק, אך תוכנית הביקורת אינה מכסה נושאים כמו עייפות הנהגים. WorkSafe מנהלת את חוק בטיחות החומרים המסוכנים, שאינו מכסה עייפות.

רוב המשאיות שמשנעות אמוניום חנקתי ברחבי דרום אוסטרליה מגיעות ממפעל CBSP ב-Kwinana, שבבעלות Wesfarmers הענקית. בעוד שמשלוחי אמוניום חנקתי שעוברים ליד הקהילה הם דאגה אמיתית, הם רק אחת מההשפעות הרבות שהיא נאלצת לחיות איתן, בהתחשב במיקומה באזור שבו פעילות הכרייה גדלה פי 5 ב-20 השנים האחרונות.

תהליך ניסוח התיקונים לתקנות החל כאמור. הניסוח מתבצע על ידי לשכת היועץ הפרלמנטרי בהתייעצות עם WorkSafe. טיוטת הקוד האתי פורסמה להערות הציבור ב-31 במאי ותיסגר ב-12 ביולי. לאחר מכן WorkSafe תנתח את המשוב, תמשיך לפתח את הקוד ותסיים לכתוב את התקנות.

אמוניום חנקתי מגיע בשלוש צורות: תחליב אמוניום חנקתי (ANE), שהתפוצץ בתאונת Gruyere בשנת 2022; פרילים של אמוניום חנקתי מוצק (AN), שהיו מעורבים בשלוש התאונות האחרות. צורה שלישית היא תמיסת אמוניום חנקתי.

המידע מסתמך על פרסומים שהופיעו בקבוצות ה-LinkedIn שאני מנהל Explosives / Blasting (Energetic Materials) OSH, ו-Fireworks and Pyrotechnics OSH.

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית