חיל האוויר האוקראיני במבצע הונאה מוצלח: הרוסים תקפו דגמים מזויפים

הכוחות הרוסיים נפלו בפח של חיל האוויר האוקראיני, שתכנן מתקפה פסיבית מתוחכמת עם דגמים מזויפים של מטוסים ומערכות הגנה אווירית, שהובילה לבזבוז טילי איסקנדר יקרים
 

חיל האוויר האוקראיני במבצע הונאה מוצלח: הרוסים תקפו דגמים מזויפים

חיל האוויר האוקראיני טוען כי הצליח להטעות את הכוחות הרוסיים לתקוף דגמים מזויפים של מטוסים ומערכות הגנה אווירית. כך על פי דיווח של yahoo. 

מפקד חיל האוויר האוקראיני, ניקולה אולשצ'וק, אמר כי דגמים מזויפים הוצבו בשדה תעופה בקרבת העיר קריבי ריה שבמרכז אוקראינה ובאזור נמל הים השחור אודסה.

אולשצ'וק שיתף וידאו שצולם על ידי רחפן ריגול רוסי, בו נראים טילי איסקנדר הרוסים תוקפים את הדגמים המזויפים.

משרד ההגנה הרוסי שיתף וידאו דומה ביום חמישי בערוץ הטלגרם שלו, וטען כי השתמש בטילי איסקנדר כדי להשמיד מטוס קרב אוקראיני מדגם מיג-29 בשדה התעופה דובינטסבה.

אולשצ'וק כתב: "אנשי חיל האוויר ביצעו אמצעי הגנה פסיביים! תודה לכל מי שעזר עם הדגמים האיכותיים של המטוסים ומערכות ההגנה האווירית. כעת יש לאויב פחות טילי איסקנדר ויוכנסו דגמים מזויפים נוספים.

"כמובן, גם אנחנו וגם האויב סובלים מאבידות של ציוד ואנשים. אבל אף צד לא מדבר על זה בפומבי. זה ברור למה!"

אוקראינה נוטה שלא לשתף מידע מסוג זה, אך מפקד חיל האוויר אמר כי החליט לפרסם את המידע "כחריג, כדי להראות לציבור שלא הכל כפי שזה נראה".

ביום שישי, תקיפות רוסיות השאירו יותר מ-100,000 משקי בית ללא חשמל באזור סומי שבצפון אוקראינה.

משרד האנרגיה האוקראיני דיווח כי נגרם נזק לתשתיות בעקבות התקיפות, והתקיפות אף ניתקו את אספקת המים לבירה המחוזית על ידי פגיעה בקווי החשמל שמזינים את מערכת המשאבות.

באזור דונצק המזרחי, הפגזות רוסיות ביום שישי ובמהלך הלילה גרמו למותם של 11 אזרחים ופציעתם של 43, כך דיווח מושל האזור ודים פילאשקין.

חלק מההרוגים דווחו בעיירה סלידובה ובעיירה צ'אסיב יאר, שהופצצה על ידי מתקפה רוסית שנמשכה חודשים רבים והותירה אותה בהריסות.

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית