תפיסת ענק במעבר הגבול ׳רבין׳: 17 אקדחים הוסלקו ברכב

הרכב, שעורר את חשדם של בודקי המכס, נעצר לבדיקה שגרתית, במסגרתה חשפו הבודקים אקדחים

תפיסת ענק במעבר הגבול: 17 אקדחים הוסלקו ברכב מירדן לישראל

תמונה: משטרת ישראל

משטרת מרחב אילת סיימה חקירה בנוגע לניסיון הברחת 17 אקדחי גלוק במעבר הגבול רבין. הצהרת תובע הוגשה נגד החשוד, אשר במסווה של חזרה מחופשה בירדן הגיע למעבר הגבול רבין באילת ונעצר על ידי בודקי המכס. בימים הקרובים, הפרקליטות תגיש נגדו כתב אישום.

במסגרת מאבקן המתמשך של משטרת ישראל ורשות המיסים כנגד תופעות ניסיון הברחות סמים ואמצעי לחימה באמצעות מעברי הגבול, פתחה משטרת מרחב אילת בחקירה באמצע חודש יוני. במסגרת החקירה נתפסו 17 אקדחים מסוג גלוק שהוסלקו ברכב שהגיע למעבר הגבול רבין באילת. צפו בתיעוד רגעי החשיפה על ידי חבלני המשטרה ובודקי מכס אילת.

הרכב, שעורר את חשדם של בודקי המכס, נעצר לבדיקה שגרתית, במסגרתה חשפו הבודקים 17 אקדחים מסוג גלוק 19 ו-17 מחסניות תואמות. בעקבות כך, הזעיקו למקום חבלן משטרתי אשר אליו התלוו בלשי יחידת גרניט במשטרת אילת.

נהג הרכב, תושב ביר הדאג׳ בשנות העשרים לחייו, אשר ביקש לעבור את הגבול מירדן לישראל באמתלה של חזרה מחופשה, נעצר לחקירה במשטרת מרחב אילת. מעצרו הוארך מעת לעת על ידי בית משפט השלום באילת.

בימים אלו, בתום החקירה ועל בסיס חומר הראיות שאספו חוקרי משטרת אילת, הוגשה על ידי פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הצהרת תובע לקראת הגשת כתב אישום ובקשת המשך מעצרו עד לתום ההליכים המשפטיים.

נצ"מ אליהו שמול, מפקד מרחב אילת: "מעצרו של החשוד והכנסתו מאחורי סורג ובריח הם תוצר של פעילות משמעותית ומשותפת של המשטרה עם רשות המיסים ובפרט יחידות המכס באילת. הודות לשיתוף פעולה זה, רק בחודש יוני הצליחה משטרת מרחב אילת יחד עם בודקי וחוקרי מכס אילת לסכל שישה ניסיונות להבריח סמים מסוכנים או אמצעי לחימה אשר מיועדים למטרת פשיעה חמורה הן במישור הפלילי והן במישור הביטחוני. יחד אנו מצליחים לפגוע פגיעה קשה במחוללי פשיעה העושים שימוש לא חוקי בכלי הנשק."

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית