לראשונה: מטוס התדלוק KC-46 פגאסוס השלים טיסה סביב העולם ב-45 שעות בלבד

המטוס המתקדם, שצפוי להגיע בקרוב לחיל האוויר הישראלי, השלים טיסה סביב העולם בתוך 45 שעות בלבד, תוך ביצוע תדלוקים אוויריים מדויקים במסלול שכלל את האוקיינוס השקט, אסיה, אירופה והאוקיינוס האטלנטי

מטוס התדלוק KC-46 פגאסוס (בואינג) ביצע לראשונה טיסה סביב העולם במשך 45 שעות, כדי להפגין את יכולתו המבצעית לתדלק מטוסים בכל מקום על פני תבל. 

המטוס, שמדגם זה יגיע בעוד כמה חודשים לחיל האוויר הישראלי, המריא ונחת בבסיס חיל האוויר אוקונל, קנזס, בין 29 ביוני ל-1 ביולי. 

הוא טס במסלול מעל האוקיינוס השקט, אסיה, אירופה והאוקיינוס האטלנטי. פיקוד הניידות של חיל האוויר (AMC) מסר כי במהלך הטיסה תודלקו מטוס קרב F-15, מפציצים ומטוס תדלוק אחר.

קולונל ברנט תות', מפקד הטיסה, מסר ל-AVIATIONIST: "תדלוק אווירי הוא תהליך ייחודי מאוד. אתה חייב להימצא במקום מסוים בזמן המדויק. ביצענו ארבעה תדלוקים מסביב לכדור הארץ ללא דופי". בטיסה זו היה במטוס צוות כפול, תשעה אנשי צוות אוויר, ביניהם ארבעה טייסים, שני מפעילי BOOM (מוט התדלוק), שני אנשי תחזוקה ורופא.

הטיסה סביב העולם מסמלת את העובדה שחיל האוויר האמריקני פועל בכל העולם, ותדלוק אווירי עשוי להידרש בכל אתר ואתר, בעיקר בזירות בהן מתחוללות מלחמות כמו באירופה ובמזרח התיכון.

צי מטוסי התדלוק של חיל האוויר האמריקני הולך וגדל, ורק לאחרונה הזמין החיל עוד 15 מטוסי פגאסוס בעלות של 2.3 מיליארד דולר. בסך הכל מתכנן חיל האוויר צי של 75 מטוסי KC-46 תוצרת בואינג.

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית