חדשנות עליונות אווירית: רפאל בריטניה תציג פתרונות פורצי דרך בתערוכת פארנבורו

רפאל בריטניה תציג בתערוכת פארנבורו 2024 את מערכות ההגנה האוויריות המתקדמות שלה, כולל המיירט ההיפרסוני SONIC, משפחת הטילים SPIKE, ומערכות תקשורת ISR מתקדמות

חדשנות עליונות אווירית: רפאל בריטניה תציג פתרונות פורצי דרך בתערוכת פארנבורו

תמונה: רפאל

חברת רפאל בריטניה, חברת-בת של רפאל הישראלית, תציג בתערוכת פארנבורו (Farnborough) 2024 שתיערך בסוף חודש יולי את פתרונות ההגנה האווירית המשולבים שלה, חבילת מערכות מטוסי קרב מתקדמות, דיגיטציה והדור האחרון של חידושים בתחום העליונות האווירית ותקיפה מדויקת.

החברה תציג את מערך מערכות ההגנה האווירית הידועות והמוכחות-לחימה כולל כיפת ברזל וקלע דוד, משפחת מערכות ספיידר (Spyder), Drone Dome ו-MIC4AD, וכן את המיירט ההיפרסוני החדשני SONIC. מערכות אלו, המבוססות על תכנון ארכיטקטורה פתוחה ונמצאות בשימוש בישראל, ארה"ב, בריטניה, נאט"ו וכוחות אחרים של האיחוד האירופי - מבטיחות אינטגרציה חלקה ויכולת פעולה הדדית עם נכסים קיימים של לקוחות.

רפאל בריטניה תציג גם את חבילת מערכות מטוסי הקרב המודולרית שלה שלדבריה משדרגת פלטפורמות קיימות לרמות הדור החמישי ומספקת יכולות חזקות ומוכנות-לעתיד עבור תכניות דור 6. הפתרונות מקצה-לקצה של רפאל מספקים מודיעין, תקשורת ודיוק אש מתקדמים ומבטיחים דומיננטיות בספקטרום ועליונות אווירית. מינוף שותפויות עם יצרני מטוסים גלובליים מאפשר ביצועים משופרים של מטוסי קרב והצלחת המשימה.

החברה תציע בתערוכה את משפחת SPIKE של טילים טקטיים רב-תכליתיים, תוך התמקדות בשילוב במסוקים, כמו גם את טיל השיוט ICE-BREAKER מהדור החמישי למשימות תקיפה אוויריות ויבשתיות ארוכות-טווח.

כמו כן, יוצגו פתרונות תקשורת מבוססי-תוכנה יבשתיים BNET וחיישני מודיעין, מעקב וסיור (ISR) לאוויר ולחלל - LITESAT ו-MICROLITE. בנוסף, תודגם חבילת ה-PUZZLE, עם יכולות עיבוד נתונים מונעי בינה מלאכותית, ניצול מטרות וניהול קרב.

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית