ברוסיה יוקמו שני מפעלים לייצור חלקים וחלפים למטוסי נוסעים מערביים

מטרת הקמת המפעלים היא להקטין את התלות ביצרניות המטוסים המערביות 

לראשונה יוקמו ברוסיה שני מפעלים לייצור חלקי מטוסים וחלפים למטוסי נוסעים מערביים. 

על פי דיווח של AVIATION WEEK, קיים מחסור משמעותי בחלקים ובחלפים למטוסים ברחבי העולם. בעקבות כך, פורסמה הודעה בפורום בסנט פטרסבורג על הקמת המפעלים החדשים. 

קבוצת פרוטקטור הרוסית תשקיע 39 מיליון דולר בהקמת מפעל לחלקי מטוסים ליד נמל התעופה דומודבובו, בו ייצרו חלקים עבור מטוסי נוסעים מסוג איירבוס A320 ובואינג B737. המפעל יתחיל לפעול בשנת 2026 ויעסיק 800 עובדים.

החלקים דרושים גם לתעופה המסחרית הרוסית. חברות תעופה רוסיות מפעילות קרוב ל-500 מטוסי נוסעים צרי-גוף תוצרת איירבוס ובואינג, והם זקוקים לחלקים וחלפים. ראש קבוצת פרוטקטור, אלכסנדר קולבסוב, מסר כי מטרת הקמת המפעלים היא להקטין את התלות ביצרניות המטוסים מחו"ל.

המפעל השני יוקם על ידי קבוצת S7, בעלת חברת תעופה פרטית ברוסיה. התכנית שלהם היא לייצר במפעל זה מרכיבים וחלקי ריהוט פנים למטוסי נוסעים אזרחיים, גם עבור יצרניות מטוסים במערב.

AVIATION WEEK מציין כי על רוסיה מוטלות סנקציות מטעם המערב, ולכן התקבלה החלטה בתעשייה הרוסית לנהוג כמו איראן. גם על איראן מוטלות סנקציות, והמדיניות של איראן היא לעודד ייצור עצמי של חלקים למטוסים תוצרת המערב שמפעילות חברות התעופה האיראניות.

חברת MAPNA האיראנית הודיעה כי באמצעות שיטת הנדסה הפוכה ייצרה טורבינות למנועים תוצרת פראט אנד וויטני האמריקנית עבור 28 מטוסי נוסעים תוצרת אמריקאית הפועלים באיראן.

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית