אירונאוטיקס חושפת את Orbiter 2 LM: מערכת חימוש משוטט מתקדמת

בין תכונותיה הבולטות של המערכת: תפקוד מלא באזורים ללא GPS ושימוש בטכנולוגיות תקשורת מתקדמות

אירונאוטיקס חושפת את Orbiter 2 LM: מערכת חימוש משוטט מתקדמת

קרדיט: אירונאוטיקס

חברת אירונאוטיקס הכריזה היום על מערכת החימוש המשוטט החדשה שלה – Orbiter 2 LM.

ה-Orbiter 2 LM, לדברי החברה, משלב את הפונקציונליות של חימוש משוטט עם יכולות מודיעין, סיור ומעקב (ISR). 

עם זמן שהייה באוויר של שעתיים, המערכת מציעה גמישות משימתית גבוהה, המספקת מענה בתרחישי מבצע בלתי ודאיים, ובמיוחד באותם תרחישים הדורשים תגובה מהירה לחלונות זמן קצרים לפגיעה במטרות.

בין תכונותיה הבולטות של המערכת: תפקוד מלא באזורים ללא GPS ושימוש בטכנולוגיות תקשורת מתקדמות, חסינות מפני הפרעות ומוצפנות, לצורך העברת מידע חסוי ומאובטח. המערכת תומכת בקישוריות מלאה למערכות C4I חיצוניות, מה שמאפשר שילוב יעיל עם מערכות אחרות בשדה הקרב.

המערכת המבצעית חיישן-יורה Orbiter 2 STS (Sensor-to-Shooter), מבוססת על שני כטב"מים מונעי חשמל – Orbiter 2 ISR ו-Orbiter 2 LM. שתי המערכות חולקות פלטפורמה משותפת, קישור נתוני תקשורת, תחנת בקרה ותוכנה תפעולית, מה שמקנה להן יכולת פעולה משולבת ורבגוניות משימתית משופרת.

המערכת מאפשרת איסוף מודיעין, איתור יעד מדויק והערכת נזקי לחימה (BDA) באמצעות כטב"מ ה-Orbiter 2 ISR, יחד עם יכולת פגיעה מהירה במטרות באמצעות ה-Orbiter 2 LM. 

נוסף על כך, המערכת מאפשרת אימוני טיסה יעילים, תוך שימוש ב-Orbiter 2 ISR לתרחישים תפעוליים מגוונים. גם ה-Orbiter 2 LM וגם ה-Orbiter 2 ISR מצוידים באמצעים אלקטרו-אופטיים אינפרה-אדום וליום ברזולוציה גבוהה, זיהוי יעד אוטומטי (ATR) וזיהוי תנועה בווידאו (VMD), מה שמגביר את היכולות התפעוליות בשטח.

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית