התחלת אספקת רובי ערד 7 לצבא פרו: 500 יחידות ראשונות נמסרו

משלוחים אלו הם חלק מעסקה לרכש 10,000 רובי ערד 7 לצבא הפרואני, שנחתמה בין FAME ל-IWI באוגוסט 2023

התחלת אספקת רובי ערד 7 לצבא פרו: 500 יחידות ראשונות נמסרו

תמונה: IWI

לאחרונה קיבל צבא פרו משלוח ראשון של 500 רובי סער ערד 7 בקוטר 7.62x51 מ"מ, המיוצרים על ידי התעשייה הצבאית של פרו (FAME) ברישיון מחברת IWI הישראלית. האתר הספרדי Defensa.com מדווח כי בקרוב יסופקו עוד 300 רובי ערד 7 לצבא.

FAME, או בשמה המלא "Fábrica de Armas y Municiones del Ejército", היא חברה בבעלות ממשלתית בפרו המתמחה בייצור נשק ותחמושת עבור הכוחות המזוינים של המדינה. החברה פועלת בשיתוף פעולה עם יצרנים בינלאומיים להבטחת איכות ומודרניות המוצרים.

משלוחים אלו הם חלק מעסקה לרכש 10,000 רובי ערד 7 לצבא הפרואני, בשווי של כ-27.3 מיליון דולר, שנחתמה בין FAME ל-IWI באוגוסט 2023. הרובים מיועדים לפיקוד הדרום של צבא פרו.

האתר הספרדי מציין כי 500 הרובים הראשונים יוקצו ליחידות שכבר עברו אימון והדרכה על רובי הערד מאנשי IWI, וביניהן החטיבות הבאות.

החטיבה ההררית ה-4 (Puno): חטיבה זו מתמחה בלחימה בתנאי שטח הרריים קשים. היא מיועדת לפעול באזורי ההרים הגבוהים של פרו, שם נדרשת מיומנות גבוהה בתנאי שטח מאתגרים.

החטיבה ההררית ה-5 (Cusco): בדומה לחטיבה ההררית ה-4, חטיבה זו פועלת באזורי ההרים, במיוחד באזור קוסקו הידוע בגובהו ובתנאי השטח המורכבים שבו.

חטיבת הפרשים ה-3 (Tacna): חטיבה זו מתמחה בלחימה ממוכנת ומרכיבה יחידות ניידות בעלות יכולת תמרון גבוהה. היא מיועדת לפעול באזורי מדבר ובשטחים פתוחים.

החטיבה המשוריינת ה-6 (Moquegua): חטיבה זו מתמקדת בלחימה באמצעות רכבים משוריינים וכלי לחימה כבדים. היא נועדה לפעול במגוון רחב של תנאי שטח ולהעניק תמיכה כבדה לכוחות הרגליים.

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית