חוזה חדש ליוויז’ן: מערכות Hero-120SF בשווי 73.5 מיליון דולר לצבא ארה”ב

ייצור ה-Hero-120SF יתקיים במתקני יוויז'ן ארה"ב בווירג'יניה ובמפעל החדש של SAIC שנפתח במרץ

חוזה חדש ליוויז’ן: מערכות Hero-120SF בשווי 73.5 מיליון דולר לצבא ארה”ב

חברת יוויז’ן (UVision) הישראלית, יחד עם נציגתה הבלעדית בארה”ב, מיסטרל (Mistral), זכתה בחוזה לאספקת מערכות חימוש משוטט מסוג Hero-120SF לפיקוד המבצעים המיוחדים של צבא ארה”ב בשווי של מעל 73.5 מיליון דולר. העבודות במסגרת חוזה זה צפויות להסתיים עד חודש מאי 2029.

מערכת ה-Hero-120 היא מערכת חימוש משוטט מתקדמת שפותחה על ידי יוויז'ן. היא מיועדת לביצוע תקיפות מדויקות כנגד מטרות קרקעיות, לרבות טנקים, רכבים משוריינים ומבנים מבוצרים. המערכת משלבת בין יכולות של טיל מונחה ורחפן, ומספקת למשתמשים טווח פעולה רחב, דיוק גבוה ויכולת לחזור ולעשות שימוש במערכת במקרים בהם הוחלט שלא לבצע את התקיפה. בנוסף, היא מצוידת בראש נפץ מתכוונן המאפשר התאמה לסוג המטרה.

כוחות מיוחדים נדרשים לחימוש משוטט כמו ה-Hero-120SF בשל הצורך בביצוע מבצעים מורכבים ומדויקים בתנאי שטח מאתגרים. מערכות חימוש משוטט מאפשרות לכוחות אלו גמישות מבצעית גבוהה, יכולת הסתגלות מהירה לשינויים בשדה הקרב ויכולת לתקוף מטרות בצורה מדויקת תוך גרימת נזק נלווה מינימלי.

בנוסף, החימוש המשוטט מאפשר לכוחות מיוחדים לבצע תקיפות מדויקות תוך שמירה על מרחק בטוח מהאויב, ולהתמודד עם מטרות משוריינות ומבוצרות בצורה אפקטיבית יותר.

ייצור ה-Hero-120SF יתקיים במתקני יוויז'ן ארה"ב בווירג'יניה ובמפעל החדש של SAIC שנפתח במרץ. מיסטרל, הקבלן הראשי של חוזה זה, המציעה את סדרת מערכות החימוש המשוטט Hero כדי לענות על הצרכים המובחנים של צבא ארצות הברית, תפקח על ההיבטים התעשייתיים והמסחריים של החוזה.

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית