טכנולוגיה מתקדמת ללוחמה אלקטרונית: קריאומג’יק משיקה את CreoNet

לדברי החברה, מכשירי הרדיו הקוגניטיביים מבוססי-תוכנה CreoNet (CSDR) לא רק יוצרים רשתות מוצפנות במלואן, אלא גם מנתחים באופן רציף את הספקטרום והסביבה האלקטרומגנטית בזמן אמת

טכנולוגיה מתקדמת ללוחמה אלקטרונית: קריאומג’יק משיקה את CreoNet

קרדיט: קראומג'יק

קריאומג'יק (Creomagic), יצרנית תקשורת ישראלית, חושפת את יכולותיה העדכניות ביותר של מערכת הלוחמה האלקטרונית CreoNet. עם יכולות תקשורת מבוססת-תוכנה אוטונומיות, קוגניטיביות וצורת גל כפולה, טכנולוגיית תקשורת הרדיו CreoNet מספקת לצוותי המשימה קישוריות אמינה, מאובטחת וגמישה יותר - אפילו בסביבות המאתגרות והצפופות ביותר.

לדברי החברה, מכשירי הרדיו הקוגניטיביים מבוססי-תוכנה CreoNet (CSDR) לא רק יוצרים רשתות מוצפנות במלואן, אלא גם מנתחים באופן רציף את הספקטרום והסביבה האלקטרומגנטית בזמן אמת, מאתרים ומזהים איומים והפרעות פוטנציאליות. ללא כל צורך בהתערבות מפעיל, הטכנולוגיה בוחרת באופן אוטומטי ואוטונומי את הפרמטרים הטובים ביותר כדי למתן את ההשפעות של גורמים אלה על ביצועי התקשורת, ובכך לשמור על המשכיות קישוריות ואמינות ברחבי הרשת.

הטכנולוגיה של קריאומג'יק משתמשת בלמידת מכונה כדי לזהות דפוסים בספקטרום התדרים המצביעים על נוכחות של הפרעות ומקורות רעש אחרים. לאחר מכן, היא מתאימה את הפרמטרים באופן אוטומטי על ידי מעבר לתדרים חלופיים, טכניקות אפנון או צורות גל. התוכנה משתמשת במידע זה יחד עם נתונים סביבתיים כדי לקבל החלטות מושכלות, להתאים פרמטרים ולבחור את התדירות הטובה ביותר.

טכנולוגיית הלוחמה האלקטרונית (EW) הייחודית של CreoNet פועלת על פני שתי צורות גל בו זמנית, ויוצרת שתי 'בועות' טקטיות: אחת להעברת מידע בפס רחב, ואחרת, חסינה ובלתי נראית, למודעות טקטית. גישה זו של צורות גל כפולות מבטיחה מעבר חלק בין צורות הגל השונות וממקסמת את הביצועים במהלך חסימות לוחמה אלקטרונית. 

צורת גל כפולה מתייחסת לטכנולוגיה שבה מערכת התקשורת יכולה לפעול בו-זמנית בשני תדרים או צורות גל שונות. כל אחת מהצורות הללו משמשת למטרה ייחודית: צורת גל אחת משמשת להעברת מידע בפס רחב, כמו תקשורת נתונים רגילה, הכוללת שליחת וקבלת קבצים, תמונות, וידאו או כל מידע דיגיטלי אחר. צורת גל שנייה מיועדת למודעות טקטית ולמטרות אבטחה, והיא מתוכננת להיות עמידה בפני ניסיונות הפרעה ואי-זיהוי, ובכך לספק ערוץ תקשורת מאובטח ויציב בתנאים קשים, כמו לוחמה אלקטרונית או סביבות עם הפרעות אלקטרומגנטיות גבוהות.

אלכס שפוצ'ניק, מנכ"ל קריאומג'יק, אומר: "היכולת לפעול על פני צורות גל מרובות בו זמנית מאפשרת לנו להתמודד עם האתגרים הקריטיים ביותר של תקשורת טקטית מודרנית באופן סביר, מה שמבטיח המשכיות וסבירות נמוכה לזיהוי והפרעות. הפתרונות שלנו מצטיינים בתרחישים התובעניים והבלתי צפויים ביותר, כגון לוחמה אלקטרונית ואזורים של ספקטרום עמוס, ובכך מגבירים את האפקטיביות המבצעית ומספקים יתרון טקטי".

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית