פרשנות | שתיקת הכבישים: מדוע ישראל עוצמת עין מול הרוגי תאונות הדרכים?

על אף הנתונים המזעזעים וההמלצות החכמות, תאונות הדרכים ממשיכות לגבות מאות קורבנות מדי שנה. הציבור שותק, והממשלה מתמהמהת, בעוד מחדל האדישות פוגע בכולנו

פרשנות | שתיקת הכבישים: מדוע ישראל עוצמת עין מול הרוגי תאונות הדרכים?

Image by Romy from Pixabay

כמו אחוז דיבוק, אני שב ומקשיב לדיונים המייגעים על תאונות הדרכים. הכל כבר נאמר, נכתב וסוכם, ורק הדמויות מתחלפות: איתן כבל עם ועדה משמעותית והמלצות חכמות - התוצאה? כלום. ועדת שיינין עם המלצות מקיפות - התוצאה? כלום.

אני כותב עכשיו מספר נקודות, ללא הרבה מילים: אין תקציב לחינוך, תשתיות ואכיפה אינן מספקות, ועלות תאונות הדרכים היא 17 מיליארד ש"ח. משרדי הממשלה - תחבורה, ביטחון לאומי, משפטים, בריאות - ללא סינכרון וללא תיאום, ועם טונות של אגו. כלים חשמליים ללא פיקוח, רכבים כבדים ואוטובוסים ללא טכוגרף דיגיטלי, וחקיקה שלא תואמת את הטכנולוגיה.

מעל לכל, מדינה ללא תכנית לאומית בקוטל הגדול שלנו - תאונות הדרכים. כפי שאמר ח"כ סיגלוביץ', ניצב בדימוס במשטרה (ואינני מצטט): המדינה לא החליטה לטפל במחדל. אכן, כ-500 הרוגים כל שנה (ב-2024 כבר 191 הרוגים), וה-350 הנותרים הם משחק סטטיסטי שאינו תואם את המציאות.

הנבחרים שלנו כמו מנטרה נפגשים אחת לתקופה, נחשפים לנתונים, מצקצקים וממשיכים הלאה. ואנחנו, הציבור, נאלמים דום. עשרות אלפי משפחות מקבלות את הדין ואין זעקה. אז למה שלא נבטל את הרלב"ד? כל שנה כמו גשם וחום מגיע תורם של תינוקות, ילדים, נוער, צעירים וקשישים להיכנס לסטטיסטיקה נוראית. הקורבנות האלמונים.

מחדל האדישות שפוגש אותנו בצמתים רבים במציאות היומיומית, הורג אותנו יום יום. אז אולי כדאי להפסיק לדבר, לכתוב, לדיין ולהוציא דוחות עם מילים שהופכות לאותיות מתות. הגיע הזמן להחליט - לעשות.


ניצב משנה בדימוס, אילן מור ומפקד משטרת התנועה לשעבר. כיום מנכ"ל חברת "קונסלטיקה"

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית