העדפה לענן היברידי וריבוי עננים: ממצאי דוח אבטחת הענן של פורטינט לשנת 2024

על פי הדו״ח, מרבית הארגונים (78%) בוחרים באסטרטגיות ענן היברידי וריבוי עננים

העדפה לענן היברידי וריבוי עננים: ממצאי דוח אבטחת הענן של פורטינט לשנת 2024

Photo by rivage on Unsplash

פורטינט פרסמה את ממצאי דוח אבטחת הענן לשנת 2024, המתבססים על סקר מקיף שנערך על ידי פורטינט ו-Cybersecurity Insiders בקרב 927 מומחי אבטחת סייבר ברחבי העולם. 

הדוח מציע תובנות לגבי המגמות הנוכחיות המניעות את אבטחת הענן, האתגרים העומדים בפני ארגונים בהגנה על סביבות הענן שלהם והאסטרטגיות שהם מתעדפים. 

נמשכת ההעדפה לענן היברידי ולריבוי עננים
לפי ממצאי הדוח של פורטינט, בשנת 2024, מרבית הארגונים (78%) בוחרים באסטרטגיות ענן היברידי וריבוי עננים. מבין הארגונים הללו, 43% משתמשים בשילוב בין ענן ותשתית באתרים מקומיים ול-35% יש אסטרטגיה מרובת עננים.

מספרים אלו מייצגים עלייה קלה בלבד מלפני שנתיים, אז 39% מהארגונים השתמשו בענן היברידי ו-33% בריבוי עננים.

לאחר שנים של אימוץ מהיר וככל שהשוק התבגר, חלה האטה בצמיחת הענן. בשלב זה, נראה כי העניין סביב הענן התייצב והיתרונות של מחשוב ענן מובנים היטב. ארגונים בעלי צרכי IT אשר יכולים להרוויח מגמישות הענן או כאלו הזקוקים לשירותים ייחודיים עבור סביבות הענן יכולים להתקדם עם הפרויקטים שלהם.

מרבית הארגונים גם מכירים בכך שיש לכלול את האבטחה באסטרטגיות הענן שלהם. אתגרי אבטחת הסייבר הקשורים לענן והצורך באמצעי אבטחה משופרים בסביבות ענן הפכו קריטיים יותר לנוכח איומים חדשים מבוססי-AI. 

לפי ממצאי הדוח, 96% מהארגונים מדווחים כי הם מודאגים במידה בינונית או במידה רבה מאוד בנוגע לאבטחת הענן. האבטחה נמצאת בבירור בראש סדר העדיפויות, כאשר 61% מהמשיבים צופים כי תקציב אבטחת הענן שלהם יגדל במהלך 12 החודשים הבאים. 

ארגונים מדווחים כי הם מתכננים להגדיל את תקציב אבטחת הענן שלהם ב-37% במאמץ להגן על נתונים רגישים ולעמוד בתקנים רגולטוריים בנוף מוכוון הענן הצומח של היום.

האתגרים הטכניים ואתגרי המשאבים נמשכים
למרות האימוץ המתמשך של הענן, עדיין קיימים אתגרים ביישום אבטחה עקבית עבור סביבות מרובות עננים. בעיות אבטחה ותאימות הן הדאגה העיקרית (59%), המשמשות כמחסום לאימוץ מהיר יותר של אסטרטגיות ריבוי עננים. ארגונים ציינו גם אתגרים טכניים (52%) ואילוצי משאבים (49%) כחסמים לאימוץ הענן.

השגת נראות ובקרת מדיניות בתוך תשתיות מרובות עננים מורכבות יכולה להיות קשה, כאשר פער מיומנויות אבטחת הסייבר רק מחמיר את הבעיה. המחסור באנשים בעלי מומחיות באבטחת ענן מהווה בעיה רצינית, כאשר 93% מהמשיבים אמרו כי הם מודאגים במידה בינונית עד מידה רבה מאוד מהמחסור במיומנויות ברחבי התעשייה.

פישוט ואוטומציה באמצעות גישה של פלטפורמה
מכיוון שסביבות היברידיות ומרובות עננים הן מורכבות, קשה לאבטח אותן. יחד עם זאת, הרוב המכריע של הארגונים (95%) אמר כי פלטפורמת אבטחת ענן מאוחדת עם מרכז ניהול יחיד תעזור להגן על נתונים באופן עקבי ומקיף בכל סביבות הענן.

במקום להתמודד עם חוסר היעילות של ניהול מערכות אבטחה נפרדות מרובות, צוותי אבטחה המשתמשים בפלטפורמת אבטחת ענן יחידה מרוויחים מאינטגרציה פשוטה יותר, אוטומציה ותקורת ניהול מופחתת, אשר יכולות לסייע לשפר את הנראות, לספק אכיפת מדיניות עקבית ולצמצם את פער מיומנויות אבטחת הסייבר.

פורטינט מציעה פתרונות אבטחת ענן מאוחדים המספקים מדיניות עקבית, ניהול מרכזי ונראות מקצה לקצה על פני ובין סביבות ענן. כאשר אוטומציית אבטחה מופעלת בכל סביבות העננים, ניתן לפתח, לפרוס ולהפעיל יישומים באופן מאובטח בכל מקום עם הגנות עקביות. ֿ

פתרונות אבטחת הענן של פורטינט מספקים נראות ובקרה בעננים ציבוריים ופרטיים ובמרכזי נתונים, מחזקים את האבטחה ומפחיתים את מורכבות הפריסה.

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית