ההאקר הבריטי ג'וזף אוקונור נידון לחמש שנות מאסר בארה״ב 

המאסר בגין גניבת מטבעות קריפטוגרפיים בשווי 794,000 דולר בהתקפה של חילופי סים

Photo by Emiliano Bar on Unsplash

ההאקר הבריטי ג'וזף אוקונור, הידוע באינטרנט כ-PlugwalkJoe, נידון לחמש שנות מאסר בארה"ב בגין גניבת מטבעות קריפטוגרפיים בשווי 794,000 דולר בהתקפה של חילופי סים על בכיר בבורסת קריפטו באפריל 2019. כך לפי דיווח של אתר nationalcybersecurity

אוקונור נעצר בספרד ביולי 2021 והוסגר לארה"ב באפריל 2023. הוא הודה באישומים הקשורים לחדירת מחשבים, הונאה רשתית והלבנת הון.

בנוסף לתקופת המאסר, אוקונור חויב לשלם 794,012.64 דולר לחילוט. גזר הדין שלו מכסה גם עבירות מהפריצה הגדולה של טוויטר ביולי 2020, שהניבה לו ולצוות שלו כ-120,000 דולר ברווחי קריפטו שהושגו בצורה לא חוקית. ההאקרים השתמשו בהנדסה חברתית והתקפות החלפת SIM כדי לחטוף כ-130 חשבונות טוויטר, כולל חשבונות TikTok ו-Snapchat גדולים. חלק מהחשבונות הללו שימשו להונאת משתמשי טוויטר אחרים, בעוד שאחרים נמכרו לצדדים שלישיים.

אוקונור השיג גישה בלתי מורשית לחשבונות ומערכות של מנהל הקריפטו והלבין את המטבע הקריפטוגרפי הגנוב באמצעות העברות ועסקאות שונות, תוך המרת חלק ממנו לביטקוין. חלק מהמטבע הקריפטוגרפי הגנוב הגיע לחשבון שנשלט על ידי אוקונור. כחלק מהתוכנית, אוקונור גם ניסה לסחוט קורבן של סנאפצ'ט ותיזמר סדרה של התקפות על ידי דיווח כוזב על מצבי חירום לרשויות.

התקפות החלפת סים כוללות עבריין שמשתלט על מספר הטלפון של הקורבן על ידי קישורו לכרטיס סים שבשליטתו. לאחר מכן, העבריין יכול לנתב מחדש את השיחות וההודעות של הקורבן למכשיר שבשליטתו, ולקבל גישה לכל החשבונות שבהם הקורבן משתמש באימות דו-שלבי מבוסס SMS. 

למרות אירועים אלו שהתרחשו לפני שלוש שנים, החלפת סים ממשיכה להיות בעיה מרכזית במגזר הקריפטו. לאחרונה, קבוצת רמאים השתמשה בשיטה זו לפרוץ לפחות לשמונה חשבונות השייכים לדמויות ידועות בתחום הקריפטו, וגנבה כמעט מיליון דולר על ידי קידום קישורי דיוג מהחשבונות הפרוצים.

img
פרשנות | כוח צבאי משמעותי של נאט״ו יכול להקטין הסתברות למלחמה גרעינית באירופה
דעה | אופציה צבאית ישראלית תוכל לרסן את איראן 
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית
קבוצת SQLink רוכשת את ZIGIT הישראלית