הממשל האמריקני עומד לפרסם בספטמבר את מסמך מדיניות הביטחון הלאומי של ארה"ב

הנשיא ואנשי ממשלו השמיעו פעמים רבות הצהרות בדבר אתגרי ההתמודדות עם סין, אך פרטי מדיניות הביטחון הלאומי נשמרים בסוד, בעוד בית הנבחרים לוחץ על הנשיא לפרסם את המסמך

הממשל האמריקני עומד לפרסם בספטמבר את מסמך מדיניות הביטחון הלאומי של ארה"ב

Capt. Matthew Visser

בחודש ספטמבר אמור הממשל האמריקני לפרסם את מסמך אסטרטגיית הביטחון הלאומי, שעתה עוסקים בשכתובו במטרה להדגיש את נושאי סין ורוסיה בעקבות הפלישה הרוסית לאוקראינה. 

הנשיא ואנשי ממשלו השמיעו פעמים רבות הצהרות בדבר אתגרי ההתמודדות עם סין, אך פרטי מדיניות הביטחון הלאומי נשמרים בסוד, בעוד בית הנבחרים לוחץ על הנשיא לפרסם את המסמך. 

דיפנס ניוז מדווח כי בבית הנבחרים, וגם במפלגה הדמוקרטית, סבורים שעל הנשיא לפרסם את המסמך כדי שהקונגרס יידע מהן עדיפויות הנשיא בביטחון הלאומי ובתקציביו, וכדי שגם בעלות ברית ויריבים יכירו את רעיונות הנשיא, וכדי שהממשל ידבר בקול אחד. 

מסמך אחרון מסוג זה פרסם הנשיא לשעבר טראמפ בשנת 2018 ובו חל מפנה של מעבר מעדיפויות עירק ואפגניסטן לסין ולרוסיה. מסמך האסטרטגיה של טראמפ החזיק 14 עמודים. ביידן פרסם בחודש מארס השנה תקציר בן שני עמודים והבטיח פרסום של המסמך המלא, אך זה עדיין לא קרה.

על פי המסורת, אחרי פרסום מסמך מדיניות הביטחון הלאומי יוצאים לאור שני מסמכים נוספים, האחד על נשק גרעיני והשני על הגנה מפני טילים. 

דב זקהיים, לשעבר מבקר הפנטגון וכיום יועץ בכיר במרכז ללימודים אסטרטגיים ובינלאומיים, אמר שוושינגטון חייבת להביא לדיון ציבורי את נושא מדיניות הביטחון הלאומי ואת העדפות סין, רוסיה והמזרח התיכון, במיוחד בעקבות ביקורו של ביידן במזה"ת לאחרונה.
 

אולי יעניין אותך גם

בתמונה: מימין לשמאל: מנכ"ל התעשייה האווירית בועז לוי, שר האוצר אביגדור ליברמן, יו"ר התעשייה האווירית עמיר פרץ (קרדיט: התעשייה האווירית)

שר האוצר, אביגדור ליברמן, ביקר בתעשייה אווירית

״הביקור שלי היום אינו ביקור ראשון בחברה ואני שמח לראות את הפיתוח וקפיצת המדרגה שהתעשייה האווירית עוברת בשנים האחרונות״, אמר ליברמן