חיל האוויר של הודו יקרקע את צי מטוסי הקרב מיג-21

מגוון תאונות בשנים האחרונות נגרמו בשל כשל במנועים | המיגים כונו בתקשורת ההודית "ארונות מתים מעופפים"

חיל האוויר של הודו יקרקע את צי מטוסי הקרב מיג-21

By Sheeju at English Wikipedia - Originally from en.wikipedia; description page is/was here., Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=2119238

הודו תקרקע את מטוסי הקרב מיג-21 תוצרת רוסיה עד שנת 2025. 'טיימס אוף אינדיה' קושר את קרקוע המטוסים עם מותם של שני קצינים בחיל האוויר ההודי בהתרסקות מטוס מיג וכמה תאונות שאירעו באחרונה למטוסים אלו, בעיקר תקלות במנועים.

קצינים בחיל האוויר מסרו לעיתון כי מזמן עבר זמנם של מטוסי מיג-21 אך יש להחליפם במטוסים אחרים לפני שיוצאו מהשירות. כיום יש בחיל האוויר 70 מטוסי מיג-21, ובארבעים השנים שחלפו טסו בהודו כ-800 מיגים.

מקורות במשרד ההגנה ההודי אישרו לרויטרס כי מתנהלים דיונים על רכש מטוסים מחליפים מכיוון שיש קשיים להשיג חלקי חילוף למיגים ברוסיה. במטוסי מיג היו במשך השנים תאונות קטלניות רבות מעד שהמיגים כונו בתקשורת "ארונות מתים מעופפים".

רק בשנה שעברה נהרגו חמישה קצינים בתאונות מיגים.
 

אולי יעניין אותך גם

פרשנות | גל עזיבות בקרב מיליציות איראניות בסוריה 

על פי מקורות סורים גלויים, נראה שיש גל עזיבות בקרב מיליציות איראניות מאזורים בסוריה, כולל אזור סיידה זינב, דרומית לבירה דמשק, שנחשב לאחד המעוזים הגדולים והחשובים ביותר של המיליציות השיעיות האיראניות ומשפחותיהן. הסיבות לעזיבה כוללת פיחות בשכר ופגיעה בביטחון האישי