מלחמה באוקראינה: הרוסים חוששים מתקיפת טילים נגד גשר קרש המחבר את קרים עם היבשת הרוסית 

הגשר הוקם מבין השנים 2016 ו-2014 אחרי שהרוסים השתלטו על חצי האי קרים, יש עליו כביש לרכב ומסילת ברזל

הצבא הרוסי הציב אמצעי-נגד אלקטרוניים ואנטנות מכ"ם על אסדות צפות גדולות כהגנה על גשר קרש (KERCH) מפני תקיפות טילים מרחוק (STAND OFF). גשר קרש הוא בעל חשיבות אסטרטגית לרוסים, והוא מחבר את האי קרים עם היבשת הרוסית. 

הגשר הוקם מבין השנים 2016 ו-2014 אחרי שהרוסים השתלטו על חצי האי קרים, יש עליו כביש לרכב ומסילת ברזל ו-WAER ZONE מדווח שהרוסים חוששים מתקיפת הגשר. 

מומחים דיווחו כי באחרונה גררו הרוסים שתי אסדות צפות גדולות מהבסיס הימי נובורוסייסק אל גשר קרש והציבו עליהן מספר רב של עמודי מתכת שעליהם פיסות מתכת, כנראה אנטנות או רפלקטורים של מערכות מכ"ם, שתפקידן להטעות טילים תוקפים מרחוק ולהסיט אותם ממסלולם במקרה שמטרת התקיפה היא הגשר.

האנליסט בנושאי ביטחון ה. אי. סאטן אמר כי אסדות כאלו משמשות את הצי הרוסי כמטרות באימוני ירי, וכי הצבתן עתה ליד גשר קרש החשוב לרוסים מעידה על חשש מתקפית טילים.

ב-1 ביולי נעשה ניסיון להסתיר את גשר קרש בעזרת מסכי עשן גדולים. ידוע שהרוסים מרבים להשתמש בעשן כדי להסתיר תנועות כוחות צבא, מתקנים חשובים או כלי שיט בים. 
 

אולי יעניין אותך גם

Photo credit: Elad Malka
 

דעה | המבצעים בעזה הם פלסטר ואי אפשר רק להתמגן - הפתרון טמון בהליך מדיני

ד״ר רפי שגיב טוען כי עוד מבצע בעזה (הפעם: ״עלות השחר״) נחוץ, אך אינו מביא לשקט ארוך טווח. ״אף ממשלה, מאז הסכמי אוסלו לא העזה ללכת לצעד מדיני אמיץ״, טוען שגיב. ״הגישה הזו מביאה את ישראל לידי קיפאון וחולשה״