ניר אור ואקסון ויז'ן מציגות מערכת בינה מלאכותית לעמדות נשק נשלטות-מרחוק

שתי החברות מטמיעות כעת יכולות בינה מלאכותית במערכות הווידאו המתקדמות שסופקו לאחרונה לרק"מי נמר ואיתן (8X8) של צה"ל

ניר אור ואקסון ויז'ן מציגות מערכת בינה מלאכותית לעמדות נשק נשלטות-מרחוק

הדמיה: ניר אור

חברת ניר-אור הישראלית וחברת אקסון-ויז'ן (Axon Vision) הישראלית, הודיעו כי יציגו את EdgeRCWS, מערכת בינה מלאכותית לעמדות נשק נשלטות-מרחוק מהדור-הבא (NG RCWS), בתערוכת Eurosatory 2022, שתתקיים בפריז בשבוע הבא.

לטענת שתי החברות, המערכת שפותחה במשותף משלבת ניתוחי בינה מלאכותית בזמן-אמת ומציעה למפקד יעילות, קטלניות ודיוק מרביים. כמערכת קטנה וקלת- משקל, ה-EdgeRCWS הוא פתרון תוסף שניתן לשלב בקלות בצריחים ובעמדות נשק שונות, ויכול לכלול רצפי אש חכמים להרחבה ואוטומציה של משימות תמיכה באש.

ה-EdgeRCWS יוצג בתערוכה יחד עם מערכת הווידאו החכמה של ניר-אור, המשלבת יכולות בינה מלאכותית, זיהוי מטרות אוטומטי (ATR), מעקב אוטומטי אחר מספר מטרות וסריקה חכמה ומשפרת את המודעות המצבית של הכוח.

ניר-אור מספקת את מערכת הווידאו המתקדמת שלה עבור הרק"מים נמר ואיתן (8x8) של צה"ל והחברה הודיעה כי היא עוברת כעת לשלב הבא, הכולל הטמעת יכולות בינה מלאכותית במערכות אלו, יחד עם אקסון-ויז'ן.
 

אולי יעניין אותך גם

תמונה : דובר צה״ל 

פרשנות | בכירי גא״פ - צה״ל יודע איפה אתם. הממד התודעתי במבצע ״עלות השחר״

בכירי הארגון חשים בחרב המונחת על צווארם, יחד עם תחושת חדירות, התחושה כי צה"ל מכיר את מקומות המסתור שלהם, היכן ממוקמים המפקדות, מחסני הנשק, תשתיות הייצור ואף יותר מכך היכן נמצאים בכירי הארגון