אירונאוטיקס חושפת רחפן עם טווח טיסה ל-150 ק״מ

יכולות המערכת תומכות במשימות מבצעיות מאתגרות תוך ביצוע בו-זמני של פעולות מודיעין, מעקב וסיור, ובכך ניתן פתרון לסביבות מגוונות ודינמיות ומושגת יכולת מעקב-מתמשך-רחבת-שטח
 

אירונאוטיקס חושפת רחפן עם טווח טיסה ל-150 ק״מ

תמונה: Aeronautics

Aeronautics Group, ספקית ישראלית של פתרונות הוליסטיים משולבים המבוססים על פלטפורמות בלתי מאוישות, מטענים ייעודיים ותקשורת ליישומי ביטחון והגנת המולדת, מציגה את הטרויאן (Trojan), פלטפורמת ריחוף בלתי מאוישת (UHP), המגשרת על הפער בין הצורך לרחף והגעה לטווחים ארוכים.

על פי אירונאוטיקס, יכולות המערכת תומכות במשימות מבצעיות מאתגרות תוך ביצוע בו-זמני של פעולות מודיעין, מעקב וסיור, ובכך ניתן פתרון לסביבות מגוונות ודינמיות ומושגת יכולת מעקב-מתמשך-רחבת-שטח (WAPS). הארכיטקטורה מרובת הפלטפורמות של המערכת משתמשת במספר חיישנים, יחד עם יכולות ניתוח מתקדמות, כדי להבטיח מודעות מצב מדויקת, אמינה בזמן-אמת.

תצורת ה-UHP החדשה מעניקה לטרויאן זמן טיסה ארוך של 2.5 שעות, טווח טיסה ארוך של עד 150 ק"מ ויכולות טיסה מהירה, בשילוב עם יכולת לשאת מטענים מרובים במשקל של עד 12 ק"ג. המערכת מאפשרת ביצוע של משימות תובעניות ומורכבות בסיוע תחנות בסיס טקטיות, שכל אחת מהן שולטת על עד ארבע פלטפורמות בו זמנית. כל פלטפורמה, מול תרחיש קרב, יכולה לתעל ולייצר נתוני חיישנים, היכולים לייעל את ביצועי המשימה.

רחפן ה-Trojan תוכנן לביצוע פעולות בסביבות קשות - המאופיינות בפעילויות של אויב, פעילות מבצעית ביום ובלילה ובתנאים סביבתיים קיצוניים - תוך שמירה על יעילות גבוהה בפרופיל חשיפה נמוך.

תחנת הבקרה הקרקעית (GCS) של הטרואין נשלטת באמצעות ממשק ידידותי למשתמש וניתן להפעיל אותה בבטחה על ידי מפעיל יחיד. על ידי איסוף מודיעין שטח, הרחפן תומך בתכנון משימה ובניטור בכל מצבי התפעול.

אולי יעניין אותך גם