מחקר ישראלי-אמריקאי ינסה לפתור תופעת רעידות ותנודות במטוסי F-16

כחלק מתכניות 'להבים' ו'כוכב כחול' של המטה הטכנולוגי בחיל האוויר ינסו ישראלים ואמריקאים לתקן בעיות בכלי טיס 

מחקר ישראלי-אמריקאי ינסה לפתור תופעת רעידות ותנודות במטוסי F-16

אילוסטרציה. צילום: דובר צה״ל 

חילות האוויר של ישראל ושל ארה"ב משתפים פעולה במחקר ובפיתוחים טכנולוגיים בתחומי התעופה הצבאית, כחלק מתכניות 'להבים' ו'כוכב כחול' של המטה הטכנולוגי של חיל האוויר.

אתר חיל האוויר מוסר כי המחקרים הם חלק מהמרוץ לעליונות טכנולוגית המשותפת לשני חילות האוויר ואלו תכניות המיועדות לקצינים בדרגות סרן.

סרן ד' ממחלקת תכניות הנדסת כלי טיס, פועל בארה"ב במכון הטכנולוגי של חיל האוויר האמריקני AFIT ומבצע מחקר על תופעת רעידות ותנודות בתנועה מחזורית בכלי טיס, תופעה מוכרת ונפוצה במטוסי קרב F-16.

סרן ד' ועמיתיו האמריקניים בנו סימולציה כדי לחזות את תופעת התנודות והגיעו לידי פריצת דרך במחקרם.

'להבים' ו'כוכב כחול' הן תכניות אקדמיות לסרנים. סרן ע', מהנדס ניסוי במנ"ט (מרכז ניסויים טיסה) נשלח לחקור במכון המחקר האמריקני דרכים לשיפור בטיחות ההטסה של מסוקים. לדבריו "לפתוח זוג עיניים נוספות לצוות האוויר".

סא"ל ג'ייסון אנדרסון מחיל האוויר האמריקני ודיקן הסטודנטים במכון המחקר AFIT, הביע הערכה להזדמנות לעבוד עם נציגי המטה הטכנולוגי של חיל האוויר "ומצפים לקידום מטרותינו יחד". 
 

אולי יעניין אותך גם

דוברות הכנסת קרדיט: נעם מושקוביץ

השר לביטחון פנים: ״אנחנו בשלב מאד מתקדם למוטט לפחות משפחת פשע אחת במגזר הערבי״

השר לביטחון פנים, עמר בר לב, סגן השר לביטחון פנים, ח״כ יואב סגלוביץ, הציגו השבוע בוועדה לביטחון הפנים את תוצרי פעילות ״מסלול בטוח״ למיגור הפשיעה בחברה הערבית