מטוס ה-C-130 ישודרג: נחיתה בים והתקנת נשק לייזר

לדרישת הכוחות המיוחדים של צבא ארה"ב יתווספו למטוס התובלה יכולות חדשות 

לדרישת הכוחות המיוחדים של צבא ארה"ב, יתווספו יכולות מבצעיות חדשות למטוסי התובלה ממשפחת C-130, כמו נחיתה בים או התקנת נשק לייזר במטוסים.

שני הדגמים KC-130J סופר הרקולס ו-MC-130J קומנדו-2 (לוקהיד מרטין) עוברים עתה סדרות ניסויים להתקנות האמצעים החדשים למטוסים, שעד כה משמשים לתובלה ולתדלוק אווירי.  בניסויים מבצעים המטוסים נחיתות ו המראות אמפיביות, הפעלת נשק לייזר רב-עוצמה במטוס, וכן אפשרות עתידית של מטוס אוטונומי המופעל ממכשירי קוקפיט שכולו אוטונומי, ללא צוות אוויר.

בטמפה, פלורידה, התקיים בשבוע שעבר כנס מיוחד של הכוחות המיוחדים בצבא ארה"ב, ובו נדונו השדרוגים והשיפורים במטוסי התובלה ממשפחת C-130, מטוסים שטסים במקומות רבים בעולם (כולל בחיל האוויר הישראלי) משנת ה-50.

ריץ' ולדז, מנהל תכנית המטוסים בפיקוד הכוחות המיוחדים, הסביר לדיפנס ניוז כי "השתנו הזמנים, והיום יש איומים חדשים וגרועים יותר". המטרה היא להקנות למטוסים מירב יכולות אוטונומיות כדי לחסוך צוותי אוויר. כבר נוסו טיסות אוטונומיות במטוס יותר קטן.

כמו כן יצוידו מטוסי התובלה המשודרגים במערכות תקשורת מתקדמות, שיאפשרו חילופי מידע ונתונים על כלי טיס אחרים בזירת לחימה כדי להגביר את המודעות המצבית של המפקדים. 
 

אולי יעניין אותך גם

דוברות הכנסת קרדיט: נעם מושקוביץ

השר לביטחון פנים: ״אנחנו בשלב מאד מתקדם למוטט לפחות משפחת פשע אחת במגזר הערבי״

השר לביטחון פנים, עמר בר לב, סגן השר לביטחון פנים, ח״כ יואב סגלוביץ, הציגו השבוע בוועדה לביטחון הפנים את תוצרי פעילות ״מסלול בטוח״ למיגור הפשיעה בחברה הערבית