חיסול בכיר במשמרות המהפכה בלב טהרן

בתקשורת האיראנית פורסם צילום מכוניתו של הקצין, ונאמר כי רעייתו הייתה הראשונה שגילתה את בעלה במכוניתו ללא רוח חיים

חיסול בכיר במשמרות המהפכה בלב טהרן. קולונל סעיד חודאי, קצין בכיר במשמרות המהפכה באיראן, נרצח אתמול ליד ביתו בלב טהרן בחמש יריות שירו לעברו כשהיה במכוניתו שני מתנקשים רכובים על אופנוע.

סוכנויות הידיעות של איראן TASNIM ו-ISNA דיווחו שמשמרות המהפכה חשפו ועצרו רשת של אנשי שירותי הביטחון של ישראל. רויטרס ו-AP מדווחות שהקולונל חודאי הוגדר כ"מגן האמונה ושומר המקומות הקדושים", ומסבירים כי זה כינוי מקובל באיראן למי שלחם בסוריה ובעירק נגד דאעש בשורות ארגון אל קודס של משמרות המהפכה והיה אחראי לשמירה על מקומות קדושים לשיעים בסוריה ובעירק.

בתקשורת האיראנית פורסם צילום מכוניתו של הקצין, ונאמר כי רעייתו הייתה הראשונה שגילתה את בעלה במכוניתו ללא רוח חיים. לזירת ההתנקשות הגיע התובע הכללי של איראן ודרש מהמשטרה לפתוח בחקירה מיידית. 

בתקשורת באיראן לא נאמר אם יש קשר בין לכידת רשת ריגול ישראלית כביכול לבין ההתנקשות בחייו של קצין משמרות המהפכה. לפי הפרסומים בטהרן ”חברי רשת שירותי הביטחון של המשטר הציוני ניסו לגנוב ולהשמיד רכוש ציבורי ולבצע חטיפות כדי להשיג הודאות באמצעות רשת של בריונים". 

סוכנות רויטרס מדווחת כי ההתנקשות אתמול בלב טהרן מזכירה התנקשויות קודמות בחייהם של מדעני גרעין ואנשי אקדמיה על ידי רוכבי אופנועים ברחובות טהרן. מאז שנת 2010 נרצחו לפחות ששה מדעני גרעין איראניים, כמה מהם בשיטה זו של ירי רוכבי אופנוע. 
 

אולי יעניין אותך גם

ג'ון מדיסון, סגן נשיא לתחום מוצרים ומנהל שיווק ראשי בפורטינט - תמונה: פורטינט

סקר ה-OT של פורטינט: 93% מארגוני ה-OT חוו לפחות פרצה אחת ב-12 החודשים האחרונים

97% מהארגונים הגלובליים מחשיבים את ה-OT כגורם בינוני או משמעותי בסיכון האבטחה הכולל שלהם | 93% מארגוני ה-OT חוו לפחות פרצה אחת ב-12 החודשים האחרונים ו-78% חוו מעל לשלוש פרצות בפרק זמן זה