חמאס יכולים לקנא: נתפסה מנהרת הברחות באורך מעל 500 מטרים בגבול ארה״ב - מקסיקו 

מומחים במשטרת ארה"ב מסרו ל-CBS NEWS שהמנהרה שהתגלתה היא הארוכה, העמוקה והמצוידת ביותר בין עשרות מנהרות להברחות סמים שנתגלו בין שתי המדינות ב-20 השנים שחלפו

חמאס יכולים לקנא: נתפסה מנהרת הברחות באורך מעל 500 מטרים בגבול ארה״ב - מקסיקו 

US ATTORNEY’S OFFICE, CALIFORNIA

שלטונות ארה"ב גילו מנהרת סמים שאורכה כמו שששה מגרשי כדורגל, שתחילתה בטיחואנה, מקסיקו, ופיתחה ליד סן דייגו בארה"ב. אורכה 513 מטרים. 

המנהרה תוארה כמעבר סודי מטיחואנה לסן דייגו, והיו בה מערכות מיזוג אוויר, קירות מחוזקים וחשמל. בעת חשיפת המנהרה התגלו בה כ-18 ק"ג קוקאין, 60 ק"ג סם METH ו-1.5 ק"ג הרואין. ששה אנשים נעצרו כחשודים בהפצת קוקאין, כולם תושבי דרום קליפורניה. 

מומחים במשטרת ארה"ב מסרו ל-CBS NEWS שהמנהרה שהתגלתה היא הארוכה, העמוקה והמצוידת ביותר בין עשרות מנהרות להברחות סמים שנתגלו בין שתי המדינות ב-20 השנים שחלפו. בקטע האחרון ליד טיחואנה היה עומק המנהרה כבית בן שש קומות.

עוד נמסר כי בעבר היו הברחות רבות של מריחואנה, אך בשנים האחרונות הסמים המוברחים לתוך תחומי ארה"ב הם הרבה יותר מסוכנים ממריחואנה. הפתח האמריקני של המנהרה היה בתוך מחסן ליד כביש שבו נוסעות משאיות כבדות בשעות היום ואילו בלילה הכביש שומם.

מנהל הסמים של ארה"ב מסר כי כי משלוחי סמים שמוברחים ממקסיקו למדינות קליפורניה ואריזונה מקורם בדרך כלל בקרטל הסמים המקסיקני הגדול סינלואה. 
 

אולי יעניין אותך גם

בתמונה: מנכ״ל משרד ההגנה הקפריסאי, אנדראס לוקה וראש אגף היצוא הביטחוני, יאיר קולס | קרדיט צילום: משרד ההגנה הקפריסאי 
 

עסקת ענק למרעום דולפין ושורש בקפריסין

משרד הביטחון יספק למשרד ההגנה הקפריסאי מערכות ציוד מיגון אישי ונשיאה שפותחו על ידי חברת ׳שורש׳ ומערכת נשיאה עבור חיילי צבא קפריסין, שפותחה על ידי חברת ׳מרעום דולפין׳'