ארה״ב ואירופה: ״יש לחקור את השימוש בכוח בעת הלווייתה של העיתונאית שירין אבו אעקלה בירושלים״ 

"אינני מכיר את כל העובדות" אמר ביידן, "אך ברור לי שיש צורך לחקור"

ארה״ב ואירופה: ״יש לחקור את השימוש בכוח בעת הלווייתה של העיתונאית שירין אבו אעקלה בירושלים״ 

REUTERS/Ammar Awad

הנשיא ביידן קרא ביום ששי לחקור את האירועים שקרו בעת הלווייתה של העיתונאית שירין אבו אעקלה בירושלים, ואילו מזכיר המדינה אנתוני בלינקן והאיחוד האירופי גינו את השימוש בכוח שעשתה משטרת ישראל בעת ההלוויה.

"אינני מכיר את כל העובדות" אמר ביידן, "אך ברור לי שיש צורך לחקור". אחריו הוסיפה הדוברת היוצאת של הבית הלבן ג'ן פסאקי: "ראינו את התמונות, והן מטרידות מאוד. עלינו לשמר את זכרה של עיתונאית מרשימה שאיבדה את חייה, ואנו מצטערים על הפרעות בעת ההלוויה. ״אנו קוראים לתת כבוד למשפחה האבלה ברגע רגיש זה. אנו מקיימים קשר ההדוק בנושא עם שלטונות ישראל והפלשתינים".

הוסיפה הדוברת החדשה של הבית הלבן קרין ז'אן-פייר: "ארה"ב מגנה את הריגת העיתונאית ושולחת תנחומים למשפחתה", דיווח ניו יורק פוסט. 

68 סנטורים משתי המפלגות חתמו על מכתב למזכיר המדינה אנתוני בלינקן בו קראו לממשל לבטל חקירה שמנהלת המועצה לזכויות האדם של האו"ם בנושא "טיפול הישראלים בפלשתינים".

הסנטורים מאשימים את המועצה בנקיטת עמדה חד-צדדית "במטרה לגנות ולהאשים את ישראל, תוך שימוש במשאבים חסרי פרופורציות לניהול מערכה שמטרתה להאשים את ישראל".

יוזמי המכתב הם הסנטור הדמוקרטי בן קרדין ממרילנד והרפובליקני רון פורטין מאוהיו. פקידי ממשלת בוושינגטון אמרו שארה"ב תנצל את שובה לחברות במועצת זכויות האדם של האו"ם כדי להתנגד נמרצות לצעדים החד-צדדיים נגד ישראל.