הסכם אזרוח טכנולוגיות בין משרד הביטחון למשרד ביטחון פנים

להסכם שנחתם שותפים כלל גופי המשרד לביטחון הפנים: משטרת ישראל, כבאות והצלה לישראל ושירות בתי הסוהר

הסכם אזרוח טכנולוגיות בין משרד הביטחון למשרד ביטחון פנים

אילוסטרציה. צילום: משטרת ישראל 

המנהל למחקר, פיתוח אמצעי לחימה ותשתית טכנולוגית במשרד הביטחון (מפא"ת) והמשרד לביטחון פנים חתמו על הסכם שיתוף פעולה טכנולוגי לקידום מיזמים טכנולוגיים בתחומים דואליים - ביטחונים ואזרחיים.

הידע, הניסיון והראייה הטכנולוגית הרחבה שקיימת במפא"ת תסייע למשרד לביטחון הפנים בקידום תהליכי מחקר ופיתוח בתחומים טכנולוגיים כמענה לפערים מבצעיים, וביניהם: צמצום הפשיעה, איתור אמל"ח, זיהוי שריפות ומנהרות, שימוש ברחפנים ועוד.

ההסכם הינו תוצר של צוות עבודה משותף לשני הגופים שהגדיר צרכים, מטרות ויעדים משותפים. חלק משיתופי הפעולה כבר באו לידיי ביטוי במסגרת מבצע "שומר חומות". להסכם שנחתם שותפים כלל גופי המשרד לביטחון הפנים: משטרת ישראל, כבאות והצלה לישראל ושירות בתי הסוהר.

ראש מפא״ת, תא"ל (מיל') דני גולד: ״שיתוף הפעולה עם המשרד לביטחון פנים יקדם מחקר ופיתוח של טכנולוגיות דואליות, שיסייעו באופן ישיר להתמודדות עם אתגרים בטחונים. שיתוף הפעולה והחלפת ידע עם המגזר האזרחי הם בבחינת win win לכל הצדדים.״

מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים, תומר לוטן: "אני מברך על שיתוף הפעולה ועל החתימה על הסכם אסטרטגי ייחודי במינו בתחום הטכנולוגי בין המשרד לביטחון הפנים ומפא"ת. החתימה מבטאת את מקומו החשוב של עולם ביטחון הפנים בתפיסת הביטחון הלאומי של ישראל.״

אולי יעניין אותך גם