דיווח: ב-2021 שילמה הרשות הפלסטינית למחבלים שפגעו בישראלים מעל 800 מליוני ש״ח 

תיאורטית, את הסכום הזה, ממשלת ישראל אמורה לקזז מהעברת כספי המיסים של הרשות. עם זאת, הקיזוז אינו אוטומטי ותלוי בהחלטת הקבינט הביטחוני

דיווח: ב-2021 שילמה הרשות הפלסטינית למחבלים שפגעו בישראלים מעל 800 מליוני ש״ח 

שר הביטחון שאמון על קיזוז הכספים. צילום: אריאל חרמוני - לע״מ 

ככל שהפגיעה יותר קשה - כך התשלום יותר גדול. זהו מודל התגמול של הרשות הפלסטינית למחבלים מורשעים שפגעו בישראלים. כמה זה יוצא בשנה? לפי דיווח של עו״ד מוריס הירש, בשנת 2021 היקף התשלומים הגיע למעל 800 מליוני ש״ח. 

תיאורטית, את הסכום הזה, ממשלת ישראל אמורה לקזז מהעברת כספי המיסים של הרשות. הקיזוז תלוי בהחלטת הקבינט המדיני ביטחוני. ממשלת ישראל אוספת את המיסים עבור הרשות על פי הסכמי פריז, ומהם היא אמורה לקזז תשלום למחבלים על פי החוק להקפאת כספי טרור. הקיזוז אינו אוטומטי ובשנים האחרונות כמעט ואינו מתבצע בפועל. 

על פי החוק, שר הביטחון יביא לאישור ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי, בתום כל שנה, דין וחשבון המפרט נתונים בדבר סך הכספים ששילמה הרשות הפלסטינית בזיקה לטרור. השר יציג את הדוח לוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. השר יפרסם את הדוח לאחר אישורו על ידי ועדת השרים לענייני ביטחון לאומי. 

תגובת וועדת חוץ וביטחון: ״טרם התקבל הדו״ח. יו"ר הוועדה יפנה בבקשה לקבלתו.״

 

אולי יעניין אותך גם

By Фотонак - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=62277127

פרשנות | אי הנחשים והשליטה על נתיבי השיט והתעופה בדרום אוקראינה

בשדה המערכה המתמשך בין רוסיה ואוקראינה קיבל אי קטן, בסמוך לאודסה, משמעות מיוחדת. השולט על האי, ישלוט למעשה על חופש השיט ונתיבי השיט בים השחור כולו, ובעיקר מהעיר אודסה