לבנון: ניתוק רשת האינטרנט בגלל מחסור בסולר 

Ogero Telecom, חברת התקשורת בבעלות המדינה וספקית האינטרנט היחידה של לבנון, החלה לחוות הפסקות דומות ביוני האחרון

על פי פרסום של netblocks, אתמול (שבת) היו בלבנון הפסקות ברשת האינטרנט. הסיבה, לפי הפרסום, היא מחסור בסולר להנעת הגנרטורים. שעות קודם לכן, מנכ"ל Telco National Ogero הצהיר כי התקשורת "תפסיק לפעול כאשר ליטר הסולר האחרון שלנו נגמר". 

Ogero Telecom, חברת התקשורת בבעלות המדינה וספקית האינטרנט היחידה של לבנון, החלה לחוות הפסקות דומות ביוני האחרון, כשהיא לא הצליחה להשיג מספיק סולר כדי להפעיל את תחנותיה. התוצאה הייתה חיבור לא אמין לאינטרנט, איטיות או שיבושים ממושכים שנמשכו שעות או לפעמים כמה ימים באזורים מרוחקים.

משבר האנרגיה של לבנון אינו חדש ומתקיים כבר מספר חודשים. אחד הפתרונות הוא הסכם אספקת חשמל מירדן (על בסיס גז מצרי), דרך סוריה, ללבנון. זאת בהסכמה אמריקאית להחריג את הסכם זה מסנקציות הקיסר שחלות על סוריה מינואר 2020. 

על פי דיווח מאתמול של העיתונאי אהוד יערי, ישראל תמכור גז למצרים שתעביר אותו לירדן לטובת הפקת חשמל עבור לבנון. אין להודעה זו אישור ממקורות נוספים. 

 

אולי יעניין אותך גם

ארן אראל. קרדיט צילום: גבריאל בהרליה

מחקר F5: מרבית הארגונים אינם מסוגלים לחלץ תובנות מהמערכות הקיימות

"תוצאות המחקר מצביעות על כך שמקבלי החלטות בתחום מערכות המידע מתמודדים עם מגבלות הקשורות למודרניזציה ודרישות עסקיות בזמן שהם קוטפים את פירות הטרנספורמציה", כותבים בדו״ח