דו״ח: אלביט, תעשיה אווירית ורפאל בין המובילות בעולם בתחום מערכות נגד רחפנים וכטמ"מים

בין 20 החברות המובילות, מלבד שלוש הישראליות, נמצאות בואינג, איירבוס, ליאונרדו, הריס טכנולוגיות, לוקהיד מרטין, נורת'רופ גראמן וריית'יון

דו״ח: אלביט, תעשיה אווירית ורפאל בין המובילות בעולם בתחום מערכות נגד רחפנים וכטמ"מים

bigstock

הולך וצומח במהירות שוק המערכות נגד רחפנים ונגד כטמ"מים. השוק הגיע בשנה שעבר לשווי של 1.57 מיליארד  דולר ועתיד להגיע ל-6.44 מיליארד דולר בשנת 2031.

שלוש חברות ישראליות – אלביט מערכות, תעשיה אווירית ורפאל – הן בין 20 החברות המובילות בעולם בתחום, כך על פי דוח חדש של חברת RESEARCH AND MARKET  שמפרסם DEFENSE POST. עשרים החברות הן מובילות בפיתוח, יצור ושיווק של 65 אחוזים מהשוק העולמי בתחום.

הדו״ח קובע כי הסיבה העיקרית לגידול המהיר בתחום המערכות האנטי רחפנים וכטמ"מים היא הצורך לאתר ולנטר את המספר ההולך וגדל של מערכות בלתי מאויישות. החברות המובילות מצליחות לחתום על חוזים ארוכי-טווח עם לקוחות צבאיים וממשלתיים.

המשתמשים מפעילים טכנולוגיות שונות לעצירת רחפנים כמו מערכות מבוססות GPS, רשתות לעצירת רחפנים עוינים, ציוד לחסימת שידורי RF – כל אלו מותקנים במערכות מתקדמות נגד רחפנים. המערכות המתוחכמות יותר מצויידות בטכנולוגיות אלקטרו-אופטיות ואינפרה-אדום.

בין 20 החברות המובילות, מלבד שלוש הישראליות, נמצאות בואינג, איירבוס, ליאונרדו, הריס טכנולוגיות, לוקהיד מרטין, נורת'רופ גראמן וריית'יון. 

אולי יעניין אותך גם

קרדיט: תומר יעקובסון

פרשנות | מתווכים בעסקאות ציוד ביטחוני? סביר להניח שמשרד הביטחון לא יפקח עליכם

חושבים להיכנס לתחום תיווך בעסקאות ייצוא ביטחוני? מבחינת הרגולציה ייתכן שזה יותר פשוט ממה שדמיינתם - בהיעדר תקנות מסדירות, משרד הביטחון אינו אוכף את העיסוק בתחום. המתווכים מדווחים רק מתוך זהירות, אם בכלל. מאמר של עו״ד שמעון אבירן