קוריאה הצפונית ממשיכה בניסויי טילים

הבית הלבן הטיל סנקציות על חמישה אישים בכירים בפיוניאנג הקשורים לתכנית הטילים והגרעין

קוריאה הצפונית שיגרה בסוף השבוע שני טילים בליסטיים, ובסך הכל שיגרה שלושה טילים מתחילת השנה החדשה. השיגור האחרון בסוף השבוע בא מיד אחרי שמשרד החוץ בפיוניאנג איים בנקיטת "צעדים חמורים יותר" נגד ארה"ב בתגובה לסנקציות שהטילה וושינגטון  בעקבות ריבוי שיגורי הטילים.

צבא קוריאה הדרומית, העוקב דרך קבע אחר השיגורים בצפון, דיווח שביום ששי שוגרו שני טילים קצרי-טווח מאזור פיונגאן. סוכנות הידיעות היפנית קיודו דיווחה על טיל אחד שנחת מחוץ למים הכלכליים של יפן.

התגובה האמריקנית, מדווח "קול אמריקה", היתה הפעם חזקה מהרגיל, והוטלו סנקציות על חמישה אישים בכירים בפיוניאנג הקשורים לתכנית הטילים והגרעין. 

מומחים אמרו ל-VOA שבפיונגיאנג יש כעס רב על הסנקציות האמריקניות, ולכן ניתן לצפות להפגנות כוח שמיועדות גם לניסויי טכנולוגיות הקשורות לתכנית טילים.

מאידך יש סברה שבזמן הקרוב ייפסקו השיגורים כיוון שפיוניאנג לא תרצה לפגוע במשחקי החורף האולימפיים שיתקיימו בחודש הבא בסין, בת הברית הקרובה של קוריאה הצפונית. 
 

אולי יעניין אותך גם

קרדיט: תומר יעקובסון

פרשנות | מתווכים בעסקאות ציוד ביטחוני? סביר להניח שמשרד הביטחון לא יפקח עליכם

חושבים להיכנס לתחום תיווך בעסקאות ייצוא ביטחוני? מבחינת הרגולציה ייתכן שזה יותר פשוט ממה שדמיינתם - בהיעדר תקנות מסדירות, משרד הביטחון אינו אוכף את העיסוק בתחום. המתווכים מדווחים רק מתוך זהירות, אם בכלל. מאמר של עו״ד שמעון אבירן