טוקאייב חייב על זה לפוטין: הצבא הרוסי עזר ״לייצב״ את קזחסטאן - ויצא

טוקאייב, בן 68, הוא שהזמין בשבוע שעבר כוח של ארגון הביטחון המזרח אירופי CSTO בעת ההפגנות ההמוניות. פוטין: הכוח היה חיוני כדי להגן על קזחסטאן

יחידות צבא בהובלת צבא רוסיה ייצאו מקזחסטאן ביומיים הקרובים אחרי השלמת משימתם לייצב את המצב במדינה אחרי הפגנות ומהומות, כך הודיע הנשיא קאסים ג'ומארט טוקאייב בפרלמנט בנור סולטאן.

טוקאייב הודיע על מינוי ראש ממשלה חדש, עליאן סמאילוב, ועל כמה צעדים ממשלתיים כמו הטלת מיסים על מגזר המכרות, שיפור מצב הבריאות ומניע רכש ממשלתי מיותר. 

טוקאייב, בן 68, הוא שהזמין בשבוע שעבר כוח של ארגון הביטחון המזרח אירופי CSTO בעת ההפגנות ההמוניות. תוך זמן קצר נחתו במדינה 2,030 חיילים מכמה  מדינות בפיקוד רוסי וכן 250 כלי רכב. טוקאייב גם זה שהודיע כי המשימה הושלמה, והכוחות יחזרו הביתה עוד השבוע.

נשיא רוסיה פוטין אמר שמשלוח הכוח היה חיוני כדי להגן על קזחסטאן "מפני ניסיון הפיכה ביוזמת טרוריסטים זרים". בשבועיים שחלפו נעצרו במדינה (19 מיליון תושבים) כעשרת אלפים איש. 

אולי יעניין אותך גם

bigstock

הרשות להגנת הפרטיות: משרד עו״ד אליהו מלך ושות' הפר את הוראות חוק הגנת הפרטיות

ממצאי הפיקוח העלו, בין היתר, כי התוקף התקין והפעיל תוכנות זדוניות ברשת הארגונית במסגרת התקיפה. עוד נמצא, כי במועד האירוע על חלק מהשרתים הייתה מותקנת תוכנת TeamViewer המאפשרת התחברות מרחוק