השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: ״סדק בתחושת הביטחון של אזרחים״

מתוך סיכום שנת 2021 עולה כי במהלך השנה נרשם גידול חד העומד על 19,375 בקשות שהוגשו למתן רישיון לנשיאת כלי ירייה פרטי. בשנת 2021 הוגשו 19,375 בקשות 

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: ״סדק בתחושת הביטחון של אזרחים״

קרדיט תמונות: דוברות שב"ס

אגף רישוי ופיקוח כלי ירייה במשרד לביטחון הפנים מפרסם את מספר הבקשות שהוגשו למתן רישיון לנשיאת כלי ירייה פרטי במסגרת סיכום שנת 2021. מתוך סיכום שנת 2021 עולה כי במהלך השנה נרשם גידול חד העומד על 19,375 בקשות שהוגשו למתן רישיון לנשיאת כלי ירייה פרטי ,וזאת ביחס לממוצע שנתי של כ- 9.600 בקשות חדשות בשנים האחרונות.

מבצע "שומר החומות" במאי 2021 מהווה נקודת מפנה בכל הנוגע לגידול החד בהגשת בקשות חדשות לרישוי כלי ירייה פרטי. כך שהחל מחודש מאי מספר הבקשות עמד על 15,849 בקשות, עם מספר שיא בחודש יוני של 6092 בקשות.

חשוב להדגיש כי במהלך העשור האחרון, קיימת מגמה מתמשכת של צמצום כמות רישיונות לנשיאת כלי ירייה פרטי באוכלוסיית אזרחי מדינת ישראל. בשנת 2009 היו כ-185,000 רשיונות בידי הציבור, לעומת שנת 2021 - 148,617 רשיונות בידי הציבור. מגמת הצימצום נובעת בין היתר גם ממיקוד ודיוק של תבחינים מזכים לרישוי כלי ירייה פרטי.

השר לביטחון הפנים, עמר בר-לב: "בעוד שהירידה הרב שנתית והעיקבית במספר בעלי הרישיון לנשיאת נשק אישי היא מגמה חשובה, העלייה במספר מבקשי רישיון לנשיאת כלי נשק החל מחודש מאי השנה בעקבות מבצע שומר החומות נובעת מסדק  בתחושת הביטחון של אזרחים.

״תפקידנו לאחות את הסדק הזה, לשפר את המענה של כוחות ביטחון הפנים לאירועים ולהציג זאת בצורה הטובה ביותר שניתן לאזרחים, כך שתחושת הביטחון האישית תמצא מזור גם ללא הצורך בנשיאת כלי נשק אישי".

אולי יעניין אותך גם

By U.S. Department of State from United States - Secretary Pompeo Meets With DRC President Tshisekedi, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=78443136

פרסום: האם המוסד נתפס מערבב בפוליטיקה של קונגו או שהמטרה הייתה מכרות האורניום במדינה? 

על פי פרסום של העיתונאי גור מגידו, כהן, במהלך 2019, גורש מהמדינה לאחר שלושה ביקורים שלא תואמו עם הנשיא המכהן. מה הסיבה לביקורים המוזרים של רמס״ד? על הפרק מספר תזות: תכנון הפיכה שלטונית, מכרות האורניום במדינה או הסדרת פעילות המוסד במדינה