הרשות לפינוי מוקשים ונפלים השמידה בונקר סורי ישן ברמת הגולן

כחודשיים לאחר חשיפת הבונקר הסורי, במהלך עבודות יזומות לפינוי שדה מוקשים במצפה גדות, משרד הביטחון השלים סדרת פיצוצים מבוקרים של תחמושת סורית

הרשות לפינוי מוקשים ונפלים השמידה בונקר סורי ישן ברמת הגולן

קרדיט: אגף דוברות והסברה, משרד הביטחון
 

הרשות לפינוי מוקשים ונפלים במשרד הביטחון השמידה את התחמושת הסורית ממלחמת ששת הימים שהתגלתה בבונקר סורי ישן במרכז ברמת הגולן. 

כחודשיים לאחר חשיפת הבונקר הסורי, במהלך עבודות יזומות לפינוי שדה מוקשים במצפה גדות, משרד הביטחון השלים סדרת פיצוצים מבוקרים של תחמושת סורית. המצבור שפוצץ כלל מאות ק"ג של פצצות מרגמה בגדלים שונים, רימוני רסס מרעומים ועוד. הפיצוצים בוצעו משיקולי בטיחות, על מנת שלא לשנע את התחמושת הישנה. במהלכם נסגרו שטחים וכבישים בגולן. 

השמדת התחמושת הסורית היא פעולת הסיום של ניקוי שדה המוקשים באזור מצפה גדות וצומת בית המכס. השטח הנקי ממוקשים ונפלים יוחזר בקרוב לציבור ויאפשר לאלפי המבקרים שפוקדים את האזור בכל שנה, לטייל בו בבטחה. עבודות הרלפ"ם ברמת הגולן יתחדשו בקרוב באתרים נוספים.

אולי יעניין אותך גם

קרדיט: ורד אדיר

מיקרוסופט משקיעה ב-Code Ocean הישראלית

קוד אושן מפתחת פלטפורמה מבוססת ענן לשיתוף קל ומהיר של מדע חישובי בין מדענים. המידע, הנשמר ב"קפסולה חישובית", כולל קוד, נתונים ותוצאות של מחקרים וזאת בכל שפות התכנות וניתן לשחזור בקלות במקרה הצורך