איחוד האמירויות רוכשת 80 מטוסי קרב מצרפת

העסקה כוללות 80 מטוסי קרב ראפאל משודרגים ו-12 מסוקי קרב תוצרת איירבוס בהיקף של כ-18 מיליארדי דולרים

צרפת חתמה על עסקות נשק ענקיות עם איחוד האמירויות, הכוללות 80 מטוסי קרב ראפאל משודרגים ו-12 מסוקי קרב תוצרת איירבוס. חוזי הנשק נחתמו בסוף השבוע בעת ביקורו של הנשיא מקרון באיחוד האמירויות, כחלק ממסע בארצות המפרץ הפרסי.

דיפנס ניוז מדווח שעסקת 80 מטוסי ראפאל היא בהיקף של 18 מיליארד דולר, וזו בבחינת הצלה לתעשיה הביטחונית הצרפתית שהפסידה עסקת ענק של מכירת צוללות תוצרת צרפת לאוסטרליה. מציינים את הקשרים ההדוקים בין צרפת לבין איחוד האמירויות. לצרפתים יש בסיס צבאי ימי ליד אבו דאבי בו חונים גם מטוסים צרפתיים וצוותים. 

איחוד האמירויות ירכוש ממפעלי דאסו אוויאסיון מטוסי ראפאל מהדגם המשודרג F-4, ובטקס החתימה נכחו הנשיא מקרון ונסיך הכתר מוחמד בין זאייד אל-נחיאן.

מאיחוד האמירויות בא מקרון לג'דה, שם התקבל על ידי נסיך הכתר הסעודי מוחמד בן סלמן. נמסר שהם דנו בנושאים אזוריים כולל נושאי הנשק הגרעיני האיראני והמצב בלבנון. 

במסעו במדינות המפרץ מלווה מקרון במשלחת גדולה של אנשי עסקים ותעשיה, כולל נציגים של התאגידים הגדולים דאסו, תאלס, EDF  ואחרים.

סוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווחה שבארצות המפרץ יש חוסר ביטחון באשר למידת ההתמקדות ותשומת הלב הנוכחית של ממשלת הנשיא ביידן באזור זה של העולם. אם כי מדינות המפרץ רוכשות כמויות גדולות של נשק אמריקני. 
 

אולי יעניין אותך גם

צילום: משטרת ישראל

פרשנות | טוב שלמשטרה יש כלי מעקב טכנולוגיים - הדגש צריך להיות על גורמי הפיקוח החיצוניים 

כולנו רוצים לחיות במדינה עם פחות פשע וטרור, אבל לא מוכנים לשלם את המחיר הדרוש לכך. שימוש בכלי מעקב כמו זה של NSO הכרחי בעולם של ימינו עבור גופים כמו משטרה או שב״כ. הפיקוח הכרחי והדגש צריך להיות על גורמי הפיקוח החיצוניים