וידיסקו תספק מערכות רנטגן דיגיטליות לחיל האוויר האמריקאי

העסקה היא בשווי 30 מיליון דולרים. יותר מ-50 מערכות ניידות לזיהוי חומרי נפץ Guardisn 12 כבר נמצאות בשימוש חיל האוויר
 

וידיסקו תספק מערכות רנטגן דיגיטליות לחיל האוויר האמריקאי

Photo: Vidisco

חברת וידיסקו (Vidisco), מפתחת ישראלית של מערכות בדיקת רנטגן דיגיטליות ניידות, הודיעה בחודש שעבר כי זכתה בחוזה של 30 מיליון דולר על ידי חיל האוויר האמריקני לאספקת מערכת הרנטגן הדיגיטלית שלה GUARDIAN 12 ליישומי זיהוי חומרי נפץ.

למעלה מ-50 מהמערכות כבר הותקנו ונמצאות בשימוש בבסיסים שונים של חיל האוויר. לדברי החברה מערכת ה-GUARDIAN 12 משפרת את יכולות סילוק הפצצות בכך שהיא מקלה על צפייה בתוכן הפנימי של חבילות חשודות, מטענים ונפלי תחמושת.

באמצעות העלאת תמונות איכותיות ותמציתיות תוך שניות, מתגבר המיגון על הכוח ומופחת זמן השהייה בקרבת מכשירים מסוכנים.

המערכת הותאמה במיוחד לצרכי חיל האוויר האמריקאי במשקל של פחות מ-7 ק"ג ונישאת בתיק נשיאה קומפקטי לניידות מקסימלית. המערכת תוכננה גם לעבוד בטמפרטורות קיצוניות, בתנאי מזג אוויר ובסביבות קשות.

המערכת מציעה גם גמישות תפעולית: היכולת שלה לעבוד בטווחי תדרים נמוכים וגבוהים כאחד והיא מתאימה לפריסה גלובלית. המערכת מאופיינת בטווח אלחוטי ארוך ויציב ומסוגלת לחדור לדלתות וקירות בחללים סגורים.
 

אולי יעניין אותך גם

ארונו של אורי אילן נישא אל חלקת הקבר. צילום: לשכת העיתונות הממשלתית
 

תקלות, סימני שאלה וטרגדיות: 67 שנים למבצע ״צרצר״ ומותו של אורי אילן

בינואר 1955 התאבד לוחם חטיבת גולני, אורי אילן, בכלא הסורי כחודש לאחר שנפל בשבי במסגרת מבצע "צרצר״. רבים מכירים את סיפורו, אך נסיבות והשלכות המקרה מוכרות הרבה פחות | מאת סא"ל במיל. גדעון מיטשניק