טייסים רוסיים מאמנים טייסי מיג 29 סוריים בקרבות אוויר 

"בפעם הראשונה הפעילו טייסים סוריים טילים מונחים מדגם R-73 ממטוסי קרב מיג 29״, אומר מקסים אלכסנין, מפקד להק מטוסי קרב רוסיים בסוריה

חיל האוור הרוסי מאמן בסוריה טייסי מיג 29 של חיל האוויר הסורי בשיגור חימוש אוויר-אוויר – כך הודיעה רשת הטלוויזיה של משרד ההגנה הרוסי ZVEZDA TV. 

"שלב חשוב באימון טייס הוא שיגור טילי אוויר-אוויר מונחים", אומר מקסים אלכסנין, מפקד להק מטוסי קרב רוסיים בסוריה, "בפעם הראשונה הפעילו טייסים סוריים טילים מונחים מדגם R-73 ממטוסי קרב מיג 29. בעתיד אנו מתכננים לשפר את הטקטיקה ולאמן את בטייסים הסוריים בקרבות אוויר  מטווח קרוב וארוך כדי למנוע פרובוקציות בשמי סוריה וסמוך לגבולותיה".

רשת הטלוויזיה הראה סרטון ובו נראים שני מטוסי קרב מיג 29 מתכוננים להמראה כשהם חמושים בטילי R-73. בקוקפיט נראה מכשור דומה לזה שנמצא במטוסי מיג 29 של חילות האוויר של סרביה ושל סלובקיה. ג'יינס מוסר כי אימוני שיגור הטילים התבצעו  מעל אזור פלמירה (תדמור) ובסיס המטוסים הסוריים הוא T-4.

בדיווח הסורי נאמר כי חיל האוויר הסורי ספג אבדות קשות בשנים האחרונות, "וכרגע אפשר לספור על יד אחת את מספר המטוסים המבצעיים בחיל האוויר הסורי".
 

אולי יעניין אותך גם

שר הביטחון שאמון על קיזוז הכספים. צילום: אריאל חרמוני - לע״מ 

דיווח: ב-2021 שילמה הרשות הפלסטינית למחבלים שפגעו בישראלים מעל 800 מליוני ש״ח 

תיאורטית, את הסכום הזה, ממשלת ישראל אמורה לקזז מהעברת כספי המיסים של הרשות. עם זאת, הקיזוז אינו אוטומטי ותלוי בהחלטת הקבינט הביטחוני