ארה״ב: נכשל ניסוי במערכת היפרסונית

ארה״ב ביצעה מספר ניסויים לאחרונה במערכת היפרסונית. אחד מהם נכשל. בניסויים אחרים שהצליחו נבדקו מרכיבים שונים של המערכת 

ארה״ב: נכשל ניסוי במערכת היפרסונית

Hypersonic Delivery, by Elliot Valdez, identified by DVIDS

הפנטגון אישר, ללא מסירת פרטים, כי נכשל ניסוי של הצבא והצי האמריקניים באלסקה לשגר לחלל טיל ארוך טווח הנושא עמו אב טיפוס של מערכת נשק היפר-סונית.

הניסוי התקיים באי קודיאק שבאלסקה, ונציג הממשל הודיע שנכשל שיגורה של הרקטה, הטיל, ללא פרטים. לעומת זה עלה יפה ניסוי נפרד בסוף השבוע של אב טיפוס של מרכיב הנשק ההיפר-סוני. סוכנות רויטרס ו-THE DRIVE מסבירים כי רקטת ההאצה שאמורה לשאת לחלל את הנשק ההיפר-סוני לא המריאה.

מדובר במערכת הקרויה "נשק גולש" היפר-סוני, כלי רכב המשוגר מטיל, או מרקטה, באטמוספרה הגבוהה, והוא גולש אל מטרתו במהירות היפר-סונית, יותר מחמישה מאך, חמש פעמים מהירות הקול, כלומר 6,200 קמ"ש. הכישלון היה בכך שהרקטה לא המריאה.

בוושינגטון אומרים כי כישלון הניסוי הוא מכה לתכנית הנשק ההיפר-סוני האמריקנית, וזה קרה כמה ימים אחרי שהנשיא ביידן הביע דאגה מהטילים ההיפר-סוניים הסיניים. סין פיתחה אף היא נשק גולש היפר-סוני ובשבוע בער ערכה ניסוי במערכת.
 

אולי יעניין אותך גם

תמונה: באדיבות ד"ר אודי לוי

דעה | משטרי הסנקציות בעולם כנגד ארגוני זכויות אדם שעוסקים בטרור אינם אפקטיביים

ד"ר אודי לוי טוען כי ארגוני הטרור השכילו לאורך השנים להבין את חוסר היכולת של המערב לגשר על המתח שבין שמירת ערכי הדמוקרטיה לצורך להגן עליה מפני הרס ארגוני הטרור