סופה של תקופה: המשמר הלאומי האוקראיני מחליף את כל הנק"ל הסובייטי בשירותו

ההחלפה כבר החלה וכוללת הכנסתם של רובי סער UAR-15 בקליבר 5.56 מ"מ ורובי צלפים UAR-10 מתוצרת החברה האוקראינית זברויאר (Zbroyar), במקום רובי סער קלצ'ניקוב ורובי צלפים דרגונוב סובייטים
 

סופה של תקופה: המשמר הלאומי האוקראיני מחליף את כל הנק"ל הסובייטי בשירותו

ngu.gov.ua

המשמר הלאומי האוקראיני הודיע בשבוע שעבר כי בכוונתו להחליף את אלפי רובי הסער ורובי הצלפים מתוצרת סובייטית שבשירותו. לדברי קצין בכיר במשמר, ההחלפה כבר החלה וכוללת הכנסתם של רובי סער UAR-15 בקליבר 5.56 מ"מ ורובי צלפים UAR-10 מתוצרת החברה האוקראינית זברויאר (Zbroyar), במקום רובי סער קלצ'ניקוב ורובי צלפים דרגונוב סובייטים בהתאמה.

על פי הודעת המשמר, הכוונה היא גם להחליף אמצעי לחימה נוספים. הוחל כבר בהחלפת מטולי רקטות נ"ט רוסיים מסוג RPG-7 במטולי PSRL-1 מתוצרת ארה"ב וכן הוכנסו לשירות טילי נ"ט Stugna ו-Corsair מתוצרת החברה המקומית Luch. בהודעה מדגישים כי נגמ"שי BTR-4 ו-BTR-3 מתוצרת אוקראינה עדיין נמצאים בשירות.

המשמר הלאומי האוקראיני הנו גוף פרה-צבאי הממלא גם משימות שיטור ואכיפת חוק הכולל כ-60,000 משרתים ויש לו יחידות מיוחדות משלו.
 

אולי יעניין אותך גם

בועז לוי. צילום: תעשייה אווירית 

תעשייה אווירית, רבעון שלישי: שיעור הרווח הנקי בעלייה 

רבעון אופטימי לתעשייה אווירית, עם זאת, צריך לחכות לסוף שנה לראות את התוצאות של אלתא שבינתיים מציגה קיטון בהכנסות. בועז לוי: ״אנו מציגים רווחיות נקייה של 131 מיליון דולר״