אורקל פותחת אזור ענן חדש בירושלים

מדובר בספקית הענן הראשונה המעמידה לרשות ארגונים ציבוריים ופרטיים בכל רחבי הארץ ענן ייעודי לשימושם הבלעדי. החברה גם מתכננת אזור ענן תת-קרקעי נוסף. ברביבאי: אנו רואים בבירה מוקד תשתית ארוך-טווח

אורקל פותחת אזור ענן חדש בירושלים

טקס הפתיחה בירושלים. מימין: שרת הכלכלה והתעשייה אורנה ברביבאי, מנכ״ל אורקל ישראל ערן פייגנבאום, ראש עיריית ירושלים משה ליאון, ושר התקקשורת יועז הנדל. צילום: עזרא לוי)

אורקל הודיעה בסוף השבוע שעבר על פתיחת אזור ענן חדש בירושלים, כדי להמשיך ולתמוך בארגונים ישראלים במתן שירותי ענן. אורקל היא ספקית הענן הראשונה המעמידה לרשות ארגונים ציבוריים ופרטיים בכל רחבי הארץ ענן ייעודי לשימושם הבלעדי. הענן החדש יציע את כל שירותי הענן של החברה, ובכלל זה את בסיס הנתונים האוטונומי Oracle Autonomous Database, שירותי Kubernetes ואת יישומי הענן, Oracle Fusion Cloud Applications.

"ארגונים וגופי ממשל צריכים לעשות מעבר מהיר לענן, ואזור הענן התת-קרקעי החדש של אורקל בירושלים מאפשר לזה לקרות", אמרה צפרה כץ, מנכ"לית אורקל. "אזור הענן של אורקל יספק את כל היתרונות של ענן אורקל מבחינת עלות, ביצועים וביטחון למדינת ישראל כבר היום, לא בחודש הבא או בשנה הבאה."

אזור הענן החדש שוכן במתקן תת-קרקעי מאובטח במיוחד, שמספק את רמת האבטחה הגבוהה ביותר מפני מתקפות פיזיות, דוגמת מתקפת טילים. אזור הענן הישראלי יושב על תשתית הענן של אורקל (OCI), כך שלקוחות שישתמשו בו יוכלו להריץ את כל שירותי הענן של אורקל וליהנות מאבטחת הסייבר המוגברת שמספקת הרשת של OCI ומתכונות האבטחה המובנות בה.

כספקית הענן הגלובלית הראשונה שיש לה אזור ענן פעיל במדינה, אורקל תעבוד עם ממשלת ישראל כדי לסייע לה להעמיק את הבנתה ביתרונות של פתרון ענן עבור ישראל, וכיצד ניתן לתרגם יתרונות אלה לאספקת שירותים טובים יותר לאזרחים בכל הארץ.

כמו כן, אורקל הודיעה על כוונתה להתקדם בתכניות לאזור ענן תת-קרקעי שני במדינה. האזור השני יהיה חלק מ'אסטרטגיית האזור הכפול' הייחודית של אורקל, ויספק ללקוחות יכולות של המשכיות עסקית והתאוששות מאסון, כמו גם יבטיח שכל המידע שלהם נשאר בגבולות ישראל.

תוכניותיה של אורקל לפתוח אזור ענן שני משקפות את המחוייבות המתמשכת שלנו למדינת ישראל", אמר ערן פייגנבאום, מנכ"ל אורקל ישראל. "פעלנו כדי להעניק לישראל את הענן הראשון של ספקית ענן גדולה, וכעת אנחנו מתכוונים להרחיב את ההיצע עם אזור ענן שני. ככל הנראה נהיה שוב ספק הענן הראשון שיש לו אזור ענן שני, מה שיאפשר לעוד לקוחות ליהנות ממגוון שירותי הענן שאורקל מציעה ומיכולות התאוששות מאסון משופרות."

פתיחת אזור הענן החדש בישראל תאפשר ללקוחות קיימים, דוגמת וואלה טורס או טרמינל X, ליהנות מביצועים, סקלביליות, וחסכון בעלויות חסרי תקדים שמציעה תשתית הענן של אורקל (OCI). ללקוחות תהיה גם גישה לחבילה המלאה של יישומי הענן של אורקל (Oracle Cloud Applications), וכן לבסיס הנתונים האוטונומי (Oracle Autonomous Database), כדי שייהנו מההזדמנות והבחירה ליצור את הארכיטקטורה המתאימה ביותר לצורכי העסק שלהם.

שר התקשורת יועז הנדל אמר בטקס הפתיחה, כי "מדינת ישראל הופכת להיות יותר עצמאית, עם אנרגיה עצמאית וירוקה, תשתיות למקרה חירום, תקשורת, גיבוי, מקום עם סטנדרט מאוד גבוה של ביטחון ואבטחה. ישראל חוזרת להיות טבורו של עולם. עבר ועתיד נפגשים, דרכי מסחר עתיקות ודרכי מידע מתקדמות. דרך המשי ודרך הבשמים שהיו פה בעת העתיקה חוזרות לבמת ההיסטוריה לעיר הבירה, ירושלים.

״כשר תקשורת אני מתכוון לעשות הכל כדי שמי שרוצה יפרוס סיבים וכדי שהממשלה תייצר עוד ועוד סיבות להקים דווקא כאן חוות שרתים. תודה להנהלת אורקל העולמית והמקומית על ההתעקשות והרצון לפתוח דווקא בירושלים ובישראל. יש פה התרחשות עצומה ורווח כלכלי ולאומי".

לדברי אורנה ברביבאי, שרת הכלכלה והתעשייה, "הקמת אזור הענן הזה הוא אמירה גדולה של אורקל היום – 'אנחנו מאמינים בישראל'. העובדה שארגון בסדר גודל של אורקל לוקח על עצמו מגה פרויקט שכזה וההתייחסות הרצינית לאבטחת מידע ולהנגשתו – זה משמעותי. מדובר פה בקפיצת מדרגה חשובה לצרכנים בישראל, שירגישו שיפור גם במהירות וגם באיכות, ובמתן מענה מהיר לכל צורך. אין ספק שזו קפיצת מדרגה גם בהיבט של הכלכלה הישראלית. אני מאוד שמחה שזה בירושלים, זה לא רק סמלי. אנחנו רואים את עיר הבירה כמוקד תשתיתי ארוך טווח".

אולי יעניין אותך גם