"טיל התקיפה המדוייק" של צבא ארה"ב הגיע לטווח שיא בשיגור בטיסת ניסוי

היצרנית אינה חושפת את הטווח, ורק מסרה כי עברה מרחק של 499 ק״מ. מדובר בציון דרך משמעותי בפיתוח טילים ארוכי-טווי מסוג זה

"טיל התקיפה המדוייק" של צבא ארה"ב הגיע לטווח שיא בשיגור בטיסת ניסוי

צילום: מתוך אתר לוקהיד מרטין

טיל התקיפה המדוייק (PRECISION STRIKE MISSILE) של צבא ארה"ב שבר שיא מרחק/טווח בטיסת ניסוי בבסיס חיל החלל ונדנברג, קליפורניה. אך החברה המייצרת לוקהיד מרטין אינה מגלה לאיזה טווח שיא הגיע הטיל. נמסר רק כי בטיסות ניסוי קודמות נדרש שהטיל יגיע למרחק של 499 ק"מ, ובשיגור האחרון הוא עבר מרחק זה.

סגנית נשיא לוקהיד מרטין, פולה הרטלי, אמרה שהטיל עומד בכל הדרישות, וכי טיסה לטווח כה גדול כפי שהושג הפעם הוא ציון דרך בפיתוח טילים ארוכי-טווח מסוג זה. צבא ארה"ב, מדווח DEFENSE NEWS , אישר את תכנית הפיתוח של הטיל בחוזה על לוקהיד מרטין בשווי של 62 מיליון דולר. השלב הראשון הוא ייצור טיל מדגים טכנולוגיות, והמטרה היא שמערכת הנשק תהיה מוכנה בשנת הכספים 2023. מדובר במערכת שתשגר לעבר כל מטרה שני טילים בו זמנית כדי ליירט.

צבא ארה"ב הציב משימות למפתחי טילים מודרניים, ביניהן יתר קטלניות, טווח יירוט מוגדל ותוספת יכולות מיוחדות, שחלקן נשמר בסוד.

אולי יעניין אותך גם

בתמונה: נטע שרייבר, אסנת תירוש (מנהלת מש״א בכירה בסלברייט), עדי גוזי, ורונן ערמון (סמנכ״ל בכיר למוצר וטכנולוגיה בסלברייט). באדיבות יח״צ /סלברייט

פרשנות | שיתוף הפעולה המבורך של סלברייט עם SafeUP מאיר את המורכבות האתית הטמונה בשימוש בטכנולוגיות DI

חברת הפורנזיקה הדיגיטלית תתמוך באפליקציה שמטרתה יצירת רשת חברתית של סולידריות נשית, המסייעת לנשים להרגיש בטוחות יותר בזמן אמת. החברה, שעמדה לא פעם בקו האש הציבורי, מראה בפעולות שונות כי היא מודעת לבעייתיות ומעוניינת לשפרה