רובי תבור X-95 בשימוש המשמר הרפובליקני הלאומי של אורוגוואי

לישראל דיפנס נודע כי גם משטרת אורוגואי רכשה אלפי רובי תבור מחברת IWI
 

רובי תבור X-95 בשימוש המשמר הרפובליקני הלאומי של אורוגוואי

Photo: IWI

משרד הפנים האורוגואי רכש לאחרונה כ-200 רובי תבור X95 מתוצרת חברת IWI הישראלית במטרה לחדש את הציוד העומד לרשות המשמר הרפובליקני הלאומי האורוגואי. האתר Defensa.com מדווח כי האימון בשימוש בנשק זה בוצע על ידי מדריך של חברת IAI, שהובא במיוחד לאורוגוואי לשם כך. לישראלדיפנס נודע כי גם משטרת אורוגואי רכשה אלפי רובי תבור מחברת IWI.

האתר מספר כי משפחת כלי נשק אלו - בין אם בגרסאות X-95 / M -TAR 21 או קרבין TC-21 או TAR-21 – נמצאת בשימוש גופי ביטחון וצבא במרכז ודרום אמריקה  כדוגמת ה-SENAN – השירות הימי-אווירי הלאומי של פנמה, משמר החופים הארגנטינאי, הצבא והיחידות המיוחדות של הונדורס (TAR-21).

כמו גם, יחידות מסוימות במשמר הגבול הצבאי הברזילאי, יחידות מובחרות של של משטרת צ'ילה (צוות התגובה הטקטית נגד סמים ERTA), קוסטה ריקה, מקסיקו, פרו וגואטמלה. במקרה של אורוגוואי, גרסאות ראשונות של הרובה נבדקו בצבא לפני שנים ולאחרונה גם בחיל הים וחיל האוויר, שם הוא יצר עניין רב.

לדברי האתר, רכש רובי ה-X95 פותר בעיה שנוצרה על ידי הממשלה הקודמת, שרכשה, בחיפזון יוצא-דופן תוך הימנעות מהצעות מחיר ובאמצעות שימוש פוגעני בסעיפי סודיות 150 רובים אוטומטיים מסוג Norinco CQ-AC (חיקוי של רובי M-4) תמורת 362,100 דולר ותוספת של 450 אלף דולר בעיקר עבור תחמושת, שלוגיסטית היה הרבה יותר קל להביא אותה ממדינות שכנות. עסקה שהממשל הנוכחי נאלץ לבטל, יחד עם רכישות מפוקפקות רבות אחרות. 

חברת IWI אישרה כי רובי X-95 אכן נרכשו על ידי משרד הפנים האורוגואי.
 

אולי יעניין אותך גם

Dr. Raj Ayer, Managing Director of Information Technology at the Army, speaks at the Pentagon Hall of Fame during the Consolidation Ceremony on December 15, 2020 (DVIDS)

צבא ארה״ב רוצה לפרוס את הענן המבצעי שלו מעבר לגבולות ארה״ב 

ענן, תקשורת, לוגיסטיקה, כוח אדם וסייבר - הצבא האמריקאי מתכוון להוציא כמעט 17 מיליארדי דולרים בשנה הבאה על טרנספורמציה דיגיטלית