חברת Panorays מכריזה על גיוס של 42 מיליון דולר

הטכנולוגיה שפיתחה החברה מאפשרת לארגונים לאתר ולנהל את חולשות ונהלי אבטחת המידע בשרשרת האספקה שלהם. אירועי הסייבר הגדולים של השנה האחרונה החלו ממתקפות בסגנון זה

חברת Panorays מכריזה על גיוס של 42 מיליון דולר

חלק מעובדי חברת Panorays. צילום: Roei Shor, באדיבות החברה

חברת הסייבר Panorays, המפתחת פלטפורמה לאיתור וניהול חולשות אבטחה בשרשרת אספקה של ארגונים, מכריזה על גיוס של 42 מיליון דולר בסבב מסדרה B. החברה גייסה 62 מיליון דולר מאז הקמתה ב-2016, ובכוונתה להמשיך להתרחב ולפתח כלים מתקדמים נוספים לייעול תהליכי אבטחת המידע בין ארגונים לספקים. 

Panorays מפתחת פלטפורמת אבטחת מידע המאתרת חולשות ובעיות בשרשרת אספקה של לקוחותיה. שרשרת אספקה (הנקראת גם גורמי צד שלישי) היא התהליך המחבר בין ארגונים שונים, במטרה לספק מוצר או שירות. השרשור בין הארגונים מתבצע באוטומציה "מאחורי הקלעים" ואינו גלוי ללקוח או למקבל השירות.

תקיפות שרשרת אספקה שמפניהן מגנה Panorays, הן תקיפות של ארגון המשורשר למטרה הסופית בה התוקפים רוצים לפגוע, אך הם מתקשים לחדור את ההגנות ולבצע תקיפה ישירה. לכן התוקפים מחפשים חברות או רכיבים חשופים בשרשרת האספקה. תקיפות אלו נפוצות מאוד וארועי הסייבר הגדולים ביותר בשנה האחרונה שהתגלגלו להתקפות גלובליות, מקורם בהתקפות שרשרת אספקה - למשל SolarWinds, Accellion, Kaseya ו- Codecov.

בעקבות אירועים אלו הבינו ארגונים שהם צריכים לנהל גם את סיכוני האבטחה של חברות צד שלישי המספקות להם שירות. הטכנולוגיה של Panorays מטפלת באתגר זה על מנת שחברות יעבדו בצורה חלקה עם הספקים שלהן, כדי למזער את סיכוני האבטחה. המוצר של החברה פועל באופן אוטומטי, המנהל את כל התהליך, החל מאיתור סיכון קיים מבדיקה ראשונית של ספק ועד מעקב רציף אחר ספקים קיימים. כך ארגונים מסוגלים להעריך את משטח התקפה חיצוני וכיצד הקשר העסקי מסכן אותם.

 לדברי מתן אור-אל, מנכ”ל Panorays: "לאחר שנה סוערת בענף הסייבר עם התקפות רבות על שרשרת אספקה, ארגונים מסביב לעולם התמקדו עוד יותר בחיפוש אחר פתרונות יעילים לניהול סיכוני אבטחה של צד שלישי. הטכנולוגיה החדשנית של Panorays מאפשרת לחברות ולספקים שלהם לעשות עסקים בצורה מהירה, קלה ובטוחה״.