הונה קשישים מתוך הכלא באמצעות יישום ביט

יוסף אובנך (27) מקרית מלאכי מואשם בהונאת קשישים ביישום ״ביט״. זאת, מתוך כתלי הכלא

הונה קשישים מתוך הכלא באמצעות יישום ביט

bigstock

פרקליטות מחוז מרכז (פלילי) הגישה לבית משפט השלום בנתניה כתב אישום כנגד יוסף אובנך (27) מקרית מלאכי, בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, שימוש באמצעי תשלום בכוונה להונות בנסיבות מחמירות וקשירת קשר לביצוע פשע, זאת לאחר שבעודו עצור בכלא השרון, הונה מתוך כתלי הכלא קשישים וגזל מהם כספים במרמה דרך יישומון ביט.

על פי המתואר בכתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד חן יצחקי, הנאשם מצוי זה מכבר במעצר בכלא השרון, בגין עבירות קודמות. תוך כדי ריצוי מעצרו בכלא, נהג הנאשם או מי מטעמו להתקשר למתלוננים שונים, רובם קשישים, להציג עצמו כנציג של חברות שונות כגון "בזק" או "נטלי" ולטעון בפניהם כי קיים חוב מטעמם לחברה.

באופן זה הוציא מהם את פרטי כרטיס האשראי שלהם, וכן פרטים מזהים נוספים על מנת לשלם כביכול את החוב. לאחר שקיבל לידיו את פרטי המתלוננים, נהג הנאשם להעבירם לאחיינו הקטין ולאדם נוסף, אשר השתמשו בפרטים על מנת לפתוח חשבונות ביישומון ביט על שם המתלוננים, ובאופן זה גזלו מחשבונותיהם כספים רבים.

במקביל לכתב האישום הוגשה בקשת הארכת מעצר ובה נכתב: "מסוכנותו של המשיב מתעצמת עת המשיב ביצע את העבירות שעה שנמצא מאחורי סורג ובריח בעודו עצור עד תום ההליכים בתיק אחר ... דבר המעיד על היעדר מורא מפני החוק".

אולי יעניין אותך גם