סיפורו של יוסי ג'ינו - סיירת מטכ״ל, שב״כ ומוסד

ג'ינו מעבר לכל דמיון, דני דור, 2021, 311 עמודים

סיפורו של יוסי ג'ינו - סיירת מטכ״ל, שב״כ ומוסד

באדיבות יוסי ג'ינו

הספר ג'ינו מביא את קורות חייו של יוסי ג'ינו שנולד וגדל במגדל שעל גדות הכנרת ב-1947, למד בטבריה ובצבא שירת בסיירת מטכ"ל. הספר הוא פרויקט הנצחה של בתו נועה לאביה. עיקר הספר הוא שירותו ותרומתו של יוסי בסיירת מטכ"ל בסדיר ובמשך שנים רבות במילואים. חלק מהשרות שלו היה במסגרת השב"כ וכשנה במוסד בעת שירותו בכורדיסטן בסיוע למורדים של ברזאני וסיוע בהכשרתם הצבאית מול העירקים. 

מהספר עולה דמות צבעונית של אדם בעל חוש הומור מפותח, מצחיקן קבוע של החברים, מרכז כל מסיבה, איש של רעים להתרועע. מי שלא הכיר את ג'ינו משירותו הצבאי וודאי נחשף בשני העשורים האחרונים למאבק שניהל על המסעדה שלו ששכנה לחוף הכנרת בכפר נחום ואותה נאלץ לפנות לאור קביעה של בתי משפט שפלש לשטח לא שלו.

הפרטים בספר והקורא ישפוט. נראה שג'ינו נפל באירועים שהיו מקובלים בשנותיה הראשונות של המדינה ושהסדרת קרקעות לא הייתה סגורה לפרטים ומתועדת. גם התגייסות ראשי המדינה שהכירו את תרומתו למדינה במישור הבטחוני לא סייעה ולבסוף הוא נאלץ לעזוב את המקום בצער רב ובשיברון לב וכיס. 

בחלק הצבאי מתמקד הספר במספר גדול של אירועים במסגרת השרות שלו בסיירת מטכ"ל, מבצעים מעבר לקווי האויב ועוד. 

דני דור יודע לכתוב, הכתיבה רציפה וקולחת.

אולי יעניין אותך גם

צילום- סטודיו שלמה שוהם

חברת פיליפס מצטרפת כשותפה למאיץ הגליל לתעשייה חכמה המתמקד בתחום ה- Industry 4.0

פיליפס ישראל הצטרפה למאיץ הגליל לתעשייה חכמה כשותפה ותיקח חלק בהנהלת המאיץ, תסייע בבחירת מיזמים לתוכנית ההאצה ותלווה את היזמים לעבר מינוף משותף של תחום ה-Industry 4.0