קו ראשון מול חיזבאללה: אלוף-משנה סיון בלוך מונה למפקד עוצבת "חירם"

אלוף-משנה סיון בלוך החליף בתפקידו את אלוף-משנה יהודה ואך, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויתחיל בקרוב את תפקידו כמפקד בית הספר לקצינים

אלוף-משנה סיון בלוך נכנס לתפקידו כמפקד עוצבת "חירם"

דובר צה״ל

אלוף-משנה סיון בלוך נכנס לתפקידו כמפקד עוצבת "חירם". אלוף-משנה סיון בלוך החליף בתפקידו את אלוף-משנה יהודה ואך, אשר כיהן בתפקיד זה במהלך השנתיים האחרונות ויתחיל בקרוב את תפקידו כמפקד בית הספר לקצינים (בה"ד 1). 

מפקד עוצבת "הגליל", תת- אלוף שלומי בינדר: ״על אף שאזרחי מדינת לבנון סובלים ממשבר כלכלי חריף ביותר, מרעב ומהיעדר צרכים אנושיים בסיסיים, משבר המאיים על יציבות המדינה, צבא הטרור של חיזבאללה דואג לרווחת אנשיו, ממשיך להשקיע את כספו בטרור ובאמצעי לחימה, ומסייע להעמקת המשבר בלבנון ולערעור היציבות הביטחונית.

אל לנו לטעות, האויב עדיין מוחשי מאוד כאן מעבר לגבול ואנו נערכים לעימות הבא מולו. האוגדה ויחידותיה עוסקות באופן מתמשך בבירור תמונת המצב והשלכותיה ופועלים להשפיע על העתיד לבוא כך שבכל מצב נהיה מוכנים יותר ומפתיעים יותר מאויבינו.
יהודה אתה מפקד לוחם, חכם, מקצוען ובעל יכולת חשיבה מופשטת שיודעת להפוך לפרקטיקות מבצעיות.

״אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי לפקד עליך ועל כך שבתפקידך הבא תחנך את דור המפקדים הבא של צה״ל. סיון, אתה מפקד מוערך מאוד, מנוסה וייחודי, מנהיג אמיץ וישר שלא חושש להטיל ספק ולהביע ביקורת. אני סומך עליך שתעמוד בכל אתגר ומשימה ושתשכיל לעצב את החטיבה, להתאים ולהשתנות לאור הערכת המצב".

אולי יעניין אותך גם

Photo by Petty Officer 1st Class Ryan Litzenberger

דעה | גורל ים סין הדרומי כגורל נשק גרעיני איראני? 

נשיא ארה״ב, ג׳ו ביידן, הראה כי הוא שומר על אינטרסים של העולם החופשי באמצעות מכירת צוללות בהנעה גרעינית לאוסטרליה. האם ניתן לעשות השלכה מים סין הדרומי למהלכי ארה״ב מול הגרעין האיראני? דן ארקין במאמר דעה מיוחד