איזה פרויקט מסווג מפתחת לוקהיד מרטין עבור הצבא האמריקאי?

לוקהיד מרטין דיווחה על הפסד של 225 מיליון דולר בפרוייקט מסווג בגלל "תקלות בביצועי המוצר". למרות זאת, טוענים בחברה כי הפיתוח יגיע לשלב הייצור בעתיד  

איזה פרויקט מסווג מפתחת לוקהיד מרטין עבור הצבא האמריקאי?

אולי מדובר במטוס ה-SR-72? תמונה: לוקהיד מרטין 

חברת לוקהיד מרטין דיווחה לבורסה בניו יורק על הפסד בסך של 225 מיליון דולר בפיתוח פרוייקט מסווג בחטיבת הארונאוטיקה של החברה. כתוצאה מכך נרשמה ירידה במניות החברה, אולם לדבריה הפיתוח הסודי יוביל בסופו של דבר לחוזה יצור.

היקף פיתוח הפרוייקטים המסווגים בחטיבת הארונאוטיקה של לוקהיד מרטין גדל מאז החליטה ממשלת ארה"ב להגדיל את ההשקעות במו"פ של מערכות נשק של הדור הבא. חטיבה זו היא הגדולה בחברה הענקית ומייצרת בין היתר את מטוסי הקרב החמקניים F-35. באגפים הסודיים של החברה עוסקים בעיקר בפיתוח מערכות נשק ומטוסי קרב מתקדמים.

החברה הודיעה ש"התעוררו קשיים בהיבטי ביצועים" בפרוייקט המסווג שטיבעו לא נמסר. הממונה על הכספים בחברה קן פוסרנידה אמר לרויטרס כי "המשך פיתוח הפרויקט יעלה יותר כסף ויימשך זמן רב יותר מהתכנון המקורי. אך מדובר בשלב הפיתוח, שאחריו יגיע שלב הייצור". 
 

אולי יעניין אותך גם

מתוך ערוץ הטלגרם של קבוצת DEUS

האקרים דורשים מחברת תקשורת ישראלית כ-1.5 מליוני דולרים כופר 

חברת Voicenter הישראלית נפלה קורבן למתקפת כופר. כחלק מהמו״מ, ההאקרים הדליפו לטלגרם דוגמאות מהמידע שגנבו. אתר החברה עדיין למטה. מתקפות על תחום הVoIP היו גם בבריטניה בתחילת החודש, כשבועיים טרם התקיפות בישראל